Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Betadin kúp 7hetes terhesen?...

Betadin kúp 7hetes terhesen? Orvos írta fel. A tájékoztatón meg az van, hogy terhesen nem használható, mert árthat a jód az embriónak. Tapasztalat?

Figyelt kérdés

2020. júl. 7. 19:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én szoktam mondani, hogy terhesen veszélyesebb egy kezeletlen fertőzés (meg úgy egyébként is), mint a rá írt fertőzés, viszont írtak már fel nekem is Betadin kúpot egyszer fertőzés esetén, nem voltam terhes és közölte az orvos, hogy ez nagyon erős szer, ez mindent visz, figyelmeztetett erre a patikus is és hozzátette, hogy a hüvelyflórának is annyi a Betadin használata mellett. Nagyon kemény szer tényleg. És valóban, jódos. Plusz nekem totál kicsípte a hüvelyemet, sírva mostam ki magamból. Ez az, amit én tuti nem használnék. És miért ezt írta fel? Vannak kifejezetten gombaölő vagy baktériumölő készítmények, amiket akár koraterhesen is lehet használni. Tenyésztést legalább csináltat az orvos? Vett le kenetet? Én ezt biztos nem használnám.
2020. júl. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Kérj konzultációt egy másik orvostól is, ha ő is ezt javasolja, ugyanezt a diagnózist adja, csak abban az esetben használnám a helyedben.
2020. júl. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%
Minden kúpot lehet terhesen használni - nekem ezt 2 főorvos nőgyógyász mondta.
2020. júl. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Azt mondta a doki szülész-nógyógyász-bőrgyógyász, hogy durva gombás fertőzésem van láthatóan (barnás nyákos folyás) De vett le kenetet is kivizsgálásra. Azt mondta az eredményig használjam a betadin kúpot. Megjegyezte hogy rá lesz írva hogy terhesség alatt nem javasolt. De használjam annak ellenére.

Azt mondta még, hogy ettől durvább szert majt csak a 13 hét után használunk.

2020. júl. 7. 19:40
 5/7 anonim ***** válasza:
87%

Nagyjából mindenre ez van írva hogy terhesen nem használható. Ennek főleg az az oka hogy terhes nőkön nem lenne túl etikus gyógyszerkísérleteket végezni. Így ez a biztos.

Mindenesetre ahogy leírta más hogy milyen erős szer én is inkább azt javasolnám hogy holnap keress fel egy másik nőgyógyászt is. Hátha valami kimeletesebbet javasol.

De az biztos hogy a gombás fertőzés kezelés nélkül terhesen valószínűleg veszélyesebb mint maga a kúp, amit most kaptál.

2020. júl. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Már használtam régebben betadin kúpot. Nekem anno nem okozott különösebb panaszt. Nem csípett, mart vagy ilyesmi. Persze azt tudom, hogy utána a hüvelyflórát meg kell támogatni némi lakto bacillussal.

Annyiból aggaszt, hogy írták a jód felszívódik és pajzsmirigy gondokat okozhat a babánal.

De olvastam külföldi cikkeket, amikben írták, a terhesség elején még nem okoz gondot, mert nem tud bekavarni a baba még ki nem alakult pajzsmirigyében.

Hát reménykedem, hogy valóban nem árt neki.

Most fel tettem egyet, re burjánzon el jobban a fertőzés. De persze akarok még másik (3.) dokival is erről konzultálni. Az első észre se vette hogy mi a bibi.

2020. júl. 7. 21:50
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez a pajzsmirigy-jód hiedelem már régen meg lett cáfolva. Persze hatszáz év, mire a tudományos kutatások eredményei bekerülnek a hétköznapi orvoslásba. Az egész ország kórosan jódhiányos, ráadásul a jód létszükséglete a babának is (agyi fejlődés). A jódpótlást már hónapokkal a fogamzás előtt el kéne kezdeni, ehhez képest a kismamák a várandósvitaminban találkoznak először jóddal, ott is csak egy homeopátiás mennyiséggel. Nem azt mondom, hogy Betadin kúppal kell jódot pótolni, de ennyire nem kéne rettegni tőle.
2021. febr. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!