Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 10 hetes terhes vagyok és...

10 hetes terhes vagyok és méhszáj gyulladásom van. Az orvos KLION-D100 hüvelykúpot írt fel, de a betegtájékoztatóban az áll, hogy a terhesség első 3 hónapjában nem használható. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2009. aug. 4. 11:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne haragudj hogy kérdezek és nem a kérdésedre válaszolok.... Hogy vetted észre? Orvos vette észre vagy érezted? Én 11 hetes vagyok és 2-3 napja a hüvelyemben néha égő érzést érzek (biztosan nem gombás fertőzés). Lehet hogy nekem is ez van és ezen a részen is érezhető? Köszönöm szépen és mégegyszer bocs hogy nem tanáccsal jelentkezem:)
2009. aug. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is kaptam annak idején klion kúpot(pontosan nem emlékszem,de a 11-12 hét körül), nyugodtan használd nem lesz semmi bajotok!!
2009. aug. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A klion d 100 gombás hüvelyfertőzésre való gyógyszer, hüvelygombád van nem méhszájgyulladásod, nyugodtan használd, nagyon gyakori a gombás fertőzés a terhesség alatt, mind betegtájékoztatójában az van hogy az első trimeszterben nem használható, ez a kötelező előírás.

Gyógyszerész, 24 hetes

2009. aug. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Helló!

Folyásom volt és fájt picit a hasam elmentem nőgyógyászhoz és kenetet vett, egy hét múlva visszamentem és azt mondta nincs gomba csak egy kis baktérium. Majd megvizsgált és ahogy hozzám nyúlt elkezdtem vérezni(de addig egyszer sem véreztem), majd azt mondta méhszáj gyulladásom van és felírta zt a kúpot. Végül azt mondta nyugodjak meg, mert a vérzés nem odabentről jön csak a méhszájam vérzik és az is megnyugtató szerinte, hogy nincs gomba. Ha ez a kúp gombára van akkor minek írta fel?

üdv., a Kérdező

2009. aug. 4. 19:15
 5/5 anonim ***** válasza:

használd nyugodtan, szokták adni várandósságban

az első 3 hónapot kötelező ráírni, nincs elég kutatási tapasztalat, meg akkor fejlődnek a kis szervek minden, és így védik le magukat a gyógyszergyártók


a nőgyógyász azonban rendszeresen találkozik kismamákkal, szokásos eljárás, hogy gombás fertőzésre ezt adják.

de ilyen a méhszájgyulladás is, amire ez hatáásos.

gondolom vettek hüvelyváladékot egy üveglapra, amit mikroszkóppal megnéztek, és azon látszik ha méhszájgyulladásod van, mert annak a sejtjei mások..


lényeg, h szokták adni kórházakban, hatni is hat és nyuugodan használd!


[link]

2009. aug. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!