Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Valaki, aki tapaszt, tud...

Valaki, aki tapaszt, tud esetleg tanácsokkal segíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Talán most sokan le fogják írni, hogy felelőtlen vagyok, stb.

19 éves vagyok, teherbe estem, természetesen nem tervezett. (Megelőzendő a "miért nem tudsz védekezni?" kommenteket, védekeztünk. Ígyis megeshet.)

8 hetes és 4 napos, egészséges magzat.

Az apuka megbízható, felelősséget vállal, de nem tudnánk megoldani, hogy a baba olyan életet éljen, amilyet szeretnénk neki. Jelenleg egyetemisták vagyunk, ugyan több mint 3 éve együtt vagyunk, nem lakunk még együtt. Nem is tudnánk megoldani, főleg egy babával nem.

Mielőtt döntést hoznánk a továbbiakra vonatkozóan, szeretnénk tájékozódni mindennel kapcsolatban.

Talán butának tűnök, de semmit nem tudok egy terhességről. Szóval igazából azt szeretném kérni, hogy tapasztalatokat tudnátok-e írni? Milyen orvosi vizsgálatokra kell járni? Milyen vitaminokat érdemes szedni? Bármi más ajánlatos-e a terhesség során?

Illetve ha esetleg valaki volt már hasonló helyzetben és megosztaná hogyan döntött végül, és azt, hogy miért, nagyon megköszönném.

Előre is köszönöm a segítséget.



2020. júl. 11. 02:29
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Vannak a kórházban kötelező vizsgálatok. Pl 12 hetesen, a 24. hét környékén is kellett mennem, 30 hetesen, 36 hetesen stb. Ezen kívül vérvételek, nagylabor, cukor terhelés. A végén NST-k. Ez mellett nekem magán orvosom volt, kihez havi 1x elmentem mindig egy ultrahangra. De egyébként ez teljesen egyénfüggő is lehet, hiszen van akinek ennél több vizsgálaton kell részt vennie különböző okok miatt.

Én az elevitet szedtem mint terhes vitamin, ebben igazából nagyjából minden megtalálható, mellette viszont magnéziumot is kaptam.

De egyébként fel kell keresned a terhesség elején a hozzád tartozó védőnőt, Ő nagyon sokat segít, elmondja hogy igazából mikor milyen vizsgálatra kell menned, illetve vele is találkozni kell időnként.

2020. júl. 11. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!