Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Anyukák, mi a legrosszabbra...

Anyukák, mi a legrosszabbra amit fogzáskor átéltetek? Mire kell készülni? Tudom rossz lesz mindkettőnknek (neki nyilván rosszabb a fájdalom miatt) de segítenének tanacsokkal tapasztalatokkal? 3 hónapos és most kezdtünk fogzani, már van egy két tünet.

Figyelt kérdés
2019. febr. 25. 19:11
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Semmi tünet nem volt, egyáltalán, észre se vettem. A mellbimbókisebesedés elleni kenőcs, popsikrém, infacol mellett ez a kenőcs is ment a kukába. Nem biztos hogy lesz tünet.
2019. febr. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%
Tudom a legrosszabbat kérdezted, azért írtam, hogy ne a legrosszabbra készülj, lehet rossz sem lesz. Ne matrázz a rosszra mert megtörténik.
2019. febr. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Első 4 fog pici lázzal picit piros popsival sirassal de pár nap alatt kijött.


Második négyet észre sem vettük mikor jött.


A 4 orlo 3 hónapig jött folyamatosan, láz, nyugosseg, sebes vérző popsi felváltva. Sokszor alig tudott enni, brutális volt.


Most jönnek a szemfogai, szinten nem viseli meg, ha nem szurom ki, hogy feheredik az inye észre sem veszem ezeket sem.

2019. febr. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Próbálok nem mantrazni, de annyira rémítget mindenki. "álmatlan éjszakák"

Vigasztalhatatlan baba" stb. :(

2019. febr. 25. 19:51
 5/8 anonim ***** válasza:
Az en lanyom miota fogzik orankent ebred. Vannak neha jobb ejszakaink de a tobbseg rossz. Persze ez nem csak a fogzas miatt van, de az is kozre jatszik. Most van 6 foga es jon 2. Bnom lanya pl ugyan ugy vegig alussza az ejszakakat. Mi a 2 veglet vagyunk. Van aki szerencses van aki nem.
2019. febr. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
8 hós kisfiunknak a 7. foga jött ki a múlt héten. Szerencsére egyiknél sem volt lázas nem volt piros a feneke, jó... egyszer kétszer ébredt éjjel talán egy két napot de simán vissza tudtam altatni 15-20 perc alatt. Annyiban változott hogy nappal nyűgösebb volt , hamarabb eltörött a mécses meg sokat nyűglődött de ez simán kibírható. Ne parázz rá reméld a legjobbakat!
2019. febr. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én fiam nem egyszerre egy fogat növesztett, hanem egyszerre négyet, volt hogy hatot egy héten belül. Na nekünk az volt a legrosszabb, egy hétig alig tudtuk etetni, volt hogy csak ült a földön és pityergett játszás közben, pedig adtam neki mindent, kenegettem géllel, adtam neki fájdalomcsillapítót. De egyszerre jött mind a négy szemfog, mellé örlő fog is. A feneke nagyon durván ki volt pirosodva, már már sebesedve, pedig azt is az első piros jeleknél kentem neki mindennel amit a doki ajánlott. Durva volt. De túl éltük. Másfél éves, 16 foga kint van már.
2019. febr. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Bogus20 ***** válasza:
Én is nagyon ijesztő dolgokat hallottam a fogzásról de nálunk szerencsére jól alakult eddig minden. A legrosszabb az volt amikor kb 3 hónaposan pár napig napközben órákig nagyon nyűgös volt. Azóta a metsző fogaknál nem volt semmi, inkább csak utólag láttuk, hogy jéé kibújt. Az örlőkkel jobban megszenved, kicsit kerge ilyenkor napközben, nehezebb vele. Éjjel meg hallom, h többször felébred, de ritka az amikor nem alszik vissza pár percen belül, ennyit kivárok, így nekem kb. az van, hogy 1 fog miatt 2-3 éjjel 1x-1x meg kell ciciztetnem. Összességében sokkal rosszabb volt amikor párszor beteg volt, olyankor tényleg előfordult, hogy éjjel 1-2 óránként orrsziporszizni kellett, meg az aggódás hozzá, meg amikor az egész család beteg és egy anyának így is igyekeznie kell mindenkiről gondoskodni, na az igazán nehéz..
2019. márc. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!