Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire normális, hogy 2 nap...

Mennyire normális, hogy 2 nap eltérés van?

Figyelt kérdés
19+4 napos vagyok,de ma a 4 d -n már csak 19+2 napos a babám:-(
2010. aug. 2. 17:00
 1/8 anonim ***** válasza:
jajj az a 2 nap egyáltalán semmit nem számít. kolléganőmnek állandóan 1-2 hetes eltérést mondtak, és a kislánya makk egészséges azóta is.
2010. aug. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kisfiamnak szinte végig 1 hetes csúszással volt nagyobb a combcsonthosszúsága, mint a többi adat. Doki jófej volt, mondta, hogy ne aggódjak, hosszú lesz a lába, meg valószínű az egész gyerek....:)Annyira hosszú azért nem lett, de azért tényleg nem lesz törpi :)

2 nap, ugyanmár....:)

2010. aug. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Na, ne már! Az orvosod néhány tizedmilivel arrébb teszi méréskor a kurzort és ott a 2 nap eltérés :))) Egyébként a babák nem biztos, hogy pontosan középidőben lettek (termékenyült meg a petesejt), így ott is lehet +/- 2 nap, de akár több is... Később, ahogy nő a babád, még nagyobb eltérés is lehet, hisz nagy egyéni eltérések is vannak a picik genetikai adottságai terén. Egyébként épp az ilyen eltérések miatt nálunk nem is írják rá az uh papírra a napot, csak a hetet.
2010. aug. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, nekem is volt ilyen, legutóbb meg egy nappal nagyobbnak mérték a koránál! márpedig a kora nálunk biztos, mert lombikbaba. Amúgy én is aggódtam és én is kérdeztem itt, mikor ez aktuális volt, 2 vagy 3 nap eltérést mutatott a masina. nem kell vele foglalkozni ;-)

Boldog babavárást!

24 h km

2010. aug. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A babák csak 12 hetes korukig nőnek egységesen. Utána már közbeszól a genetika. Gondolj csak bele, van olyan baba aki 3kg-mal születik, van aki 4-el. A 12 hetes uh után a mérések nem a korát tükrözik, hanem a nagyságát. Az a lényeg, hogy szépen növögessen. Egyébként nálam már egy hét eltérést is mértek, rá 5 hétre pedig kisebb volt 4 nappal. De ez nem gond :-)
2010. aug. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én dec 7-re voltam kiírva és végig 1 hét csúszás volt!Majd október végén már 2 hét majd nov elején közölte a doki hogy a baba méreteiből adódóan már a következő héten kellene szülnöm!Hát dec 4-én született 3950 grammal és 61 Centivel!Szóval jó volt a kiírás csak a lányom lett éppen hatalmas,és makk egészséges!

Mikor elfolyt a vizem senki nem hitte el a kórházban hogy be van ékelődve a feje,mert a hasam egy centit ne ment lejjebb!Nem véletlenül nem bírtam már a 30. héttől enni annyira nyomta a gyomrom!

Ne aggódj teljesen normális!

2010. aug. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez a mérés dolog csak tájékoztató jellegű, senki nem tenné rá a nyakát, hogy az a baba akkora amekkorát mutat a program. 2 nappal meg főleg ne foglalkozz, sőt ha 2 héttel vennének visszább még akkor se, ugyanis a baba bármikor behozhatja magát, van amelyik pici gyorsabban fejlődik valamelyik meg lassabban.
2010. aug. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!:-)Megnyugodtam!
2010. aug. 3. 08:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!