Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Normális a 2-3 fokos eltérés...

Normális a 2-3 fokos eltérés vízmelegítésnél?

Figyelt kérdés
Adott egy új kazán. Folyamatosan engedem a vizet, nem keverem a hideggel és érzem, hogy 2-3 fokos eltérés van ahogy melegíti a kazán a vizet. Ez azért is tűnt fel, mert az előző kazánunknál nem tapasztaltam ilyet, a hőfokot beállította és végig azon maradt.
2011. aug. 17. 14:07
 1/5 ekeke ***** válasza:
A moduláció nem elég gyors. Hibának nem lehet nevezni, tán a régi kazánod hőcserélős volt az tuti nem hintázott. Egy kis csőszakasz a vízvételi hely előtt már stabilizálhatja a hőfokot. Pl próbáld ki távolabbi helyen.
2011. aug. 18. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, csak nem igazan értem-"Egy kis csőszakasz a vízvételi hely előtt már stabilizálhatja a hőfokot." Megkérem megmagyarázná mit is jelent, hadd tudjak visszavágni én is. Mivel nő vagyok könnyedén át akarnak verni.

Azért is lenne nekem fontos, mert vissza kell jelezzek a cégnek akik szervizelik a kazánt, hogy működik-e, ugyanis hibás volt az új kazán és próbáltak nekem megmagyarázni, hogy ez így kell menjen. Nem ment a fűtés sem, és forró víz jött a csapból bármilyen hőfokra volt állítva. Aztán cserélgettek benne ezt-azt és most csak 2-3 fok a különbség a víznél, a fűtés megy.

2011. aug. 18. 07:23
 3/5 ekeke ***** válasza:
Pár ilyet szereltem már, de nem ez a szakterületem. A pár méter csőszakaszt úgy értettem, hogy néhány méter csövet átmelegítve a falban elvész a hőingadozás. Egy távolabb lévő csapnál elvileg nem kellene már jelentkeznie. Lehet, hogy túl közel van a vízvételi hely a kazánhoz. MIndenesetre a műszaki adatok között kifejezetten kellene szerepelni, akár a forgalmazónál, hogy mennyi hőfokingadozás a normális. E szám ismeretében kell továbblépni.
2011. aug. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Sajnos a távolabbi csapnál is ugyanaz a helyzet, a fürdőszoba van a legmesszebb a kazántól, a kisfiamat is sikerült forró vízzel megégetni tusolásnál. Megnézem a műszakit, hátha kapok valami leírást, habár nem nagyon láttam.

Köszönöm a választ, ha esetleg valami megoldást tudna még javasolni szívesen elfogadnám.Hajlandók elvinni a kazánt is ha nem megy tökéletesen, csak már nem tudom milyet vehetnék helyette ami normálisan működik.

2011. aug. 18. 18:34
 5/5 A kérdező kommentje:
Ja, elfelejtettem, hogy agyondicsért Bosch kazánról van szó, és állítólag hőcserélős.
2011. aug. 18. 18:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!