Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen érzés amikor "leszáll...

Milyen érzés amikor "leszáll a has"?

Figyelt kérdés
Ez kb. hányadik hétnél szokott lenni, hogy néz ki?
2008. nov. 25. 19:30
 1/6 anonim ***** válasza:
93%
Ez mindenkinél másképp van, hogy kinek mikor száll le sőt van olyan akinek nem is száll le szülés előtt! Én most 39 hetes terhes vagyok és kb 3 hete szállt le a hasam! Onnan vettem észre, hogy újra kaptam rendesen levegőt..:) Hidd el te is észre fogod venni! Minden jót!
2008. nov. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én a 38.héten vagyok, és még nem szállt le.

Észre fogom venni, mert végre újra kapok majd levegőt :)

Azt mondják, ha lejjebb van a baba, még többet kell pisilni, illetve esetleg nehezebb lesz a járás.

2008. nov. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi. Én most vagyok 35 hetes, pisilni így is nagyon sokszor járok. :-)
2008. nov. 26. 08:07
 4/6 anonim ***** válasza:
97%

Én a 40. hétben vagyok. Elég korán, már négy hete leszállta a pocakom, a baba buksija egy hete van teljesen beilleszkedve a medencémbe, tehát mindkét dolgot körbe tudom neked írni. (Igaz, ezek ellenére kibújni még nem szándékszik sajna.)

Nálam a hasam egy éjszaka szállt le, akkor azt hittük, hogy már szülni megyünk, mivel órákon keresztül összehúzódásaim voltak, amelyek rendszeresedtek. De a tapétaszaggató szülési fájdalom elmaradt, nem is lett belőle semmi, bealudtam. Az összehúzódások arra jók voltak, hogy elkezdjék lefelé nyomni a gyereket. Reggel ébredésnél még nem is figyeltem a pocakomat, ágyazásnál vettem észre, hogy nem jön vissza a gyomorsavam lehajláskor és végül is nem is ég a gyomrom. (Akkor már hetek óta napi 24 órában égett, borzasztó volt.) Megnéztem a pocimat tükörben és jól látszott, hogy lent a szeméremdombom fölött sokkal kerekebb lett, nagyobbnak tűnt, fent viszont hosszú idő után mellem alatt visszanyertem a régi formámat, még a bordáim is látszódnak egy sávban.

De ha lefekszel, akkor látod a legjobban, ugye olyankor kiáll a méhed és sokkal jobban látni, hogy hol is kezdődik a méh teteje. Elvileg, ha a melled alatt és a méhed között 4-5 ujjnyi hely van, akkor már leszállt. Nekem egy jó tenyérnyi van, pedig nagy kezű vagyok.

A beilleszkedés annyira nem kellemes. Azóta minden nap izomlázszerű fájdalom van a belső combomban, fáj a medencecsontom reggelre, valamint ami a legrosszabb az, hogy a gyerek feje elvileg pont a húgyvezeték mögött van és amikor helyezkedik, vagy megmozdul, az nagyon tud fájni. Én olyan érzést érzek ott mozgolódáskor, mint amikor fel voltam fázva. Olyan, mintha konkrétan hozzányomná a húgycsövemet a szeméremcsontomhoz a buksijával. Pisilni is nehezen tudok azóta, mert kell, de néha nem tudok, vagy csak nagyon kevés jön, érzem, hogy maradt még valamennyi, amivel öt perccel később mehetek ismét. Az a legjobb, amikor pisilés közben mozgolódik a babám és szakaszosan pisilek, ritmusosan az ő mozgására! :-)

Boldog babavárást!

2008. nov. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a részletes leírást! :-))
2008. nov. 26. 09:25
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
én észre sem vettem hogy leszált a pocim talán azért nem mert a kislányomat egész végig lent hordtam a mostani bébim meg amúgy is feljebb van(kisfiú)a védőnő mondta családlátogatsnál hogy nagyon lent van a poci de még most is feljebb látom.
2008. nov. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!