Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek első terhességnél...

Akinek első terhességnél kellett progeszteron pótlás, kellett a másodiknál is?

Figyelt kérdés

Nem volt bizonyított progeszteron hiányom, de 2 korábbi vetélés miatt a dokim azt mondta, a biztonság kedvéért alapból felírja, rendben is zajlott a terhesség.

A dokimmal még nem volt alkalmam beszélni arról, hogy érdemes lesz-e automatikusan szednem a második babánál is.

Amúgy utrogestant szedtem, és most ahogy néztem a betegtájékoztatót, szoptatás alatt nem is szedhető. Szóval ha szednem kell, le kellene választanom a lányomat? Vagy van más hasonló készítmény, ami biztonságos szoptatás közben is?



2020. júl. 17. 13:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen mindharomnal szednem kellett.
2020. júl. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Elsőnél kellett, másodiknál nem, harmadiknál megint kell.
2020. júl. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
2. Neked igazolt volt a progi hiány? Vagy mi alapján dőlt el, melyiknél kellett és melyiknél nem?
2020. júl. 17. 14:40
 4/6 anonim ***** válasza:

Elsőnél vérezgettem pl szex után. Vért nem vettek, egyből felírták. A progi ellenére többször volt vérezgetés egészen a 16 hétig.

Másodiknál nem volt ilyen probléma, ezért fel sem merült, hogy felírjanak.

Most, a harmadiknál egy megterhelő nap után egyből vérezgetek. Progit kaptam, pihenek, így el is múlt.

2020. júl. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen az első 2nél kellett. Nagyon nehéz és komplikált volt az első 2 terhességem. Viszont most a 3.nál leszámítva a vérnyomás ingadozást (ami az első 2 is volt) nincs más gond, és főleg vérzések nincsenek.

Számomra is döbbenet mert januárban még volt egy 4x 4.5cm bevérzett tűszőm, előtte 9 hónapig 2 hetente 2 heteket véreztem, most meg 17 hetes vagyok azóta.

2020. júl. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mindkét terhességem alatt szednem kellett.
2020. júl. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!