Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Progeszteron pótlás mellett...

Progeszteron pótlás mellett terhesség megszakadás?

Figyelt kérdés
8.hétbe lépek szombaton, progeszteronpótlást kaptam vérezgetés miatt. A kérdésem az lenne, hogy van hányinger és mellfeszülés. Ez a progeszteron miatt van, vagy biztos hogy fennáll a terhesség. Már két babát elveszítettem, nagyon izgulok. 1-1 nap volt kevés pecsételés csak, de remélem nem csupán a hormon okoz tünetet. Mivel nem vérzek és itt a vírus, nem fogok befutkosni dokihoz. Volt akinek elhalt a terhesség, de a progeszteron fenntartotta a hányingert és mellfeszülést? Az első pecsételés erősebb volt, utána nap volt uh, akkor minden rendben volt. Másodszor csak épphogy volt, és a doki azt javasolta, hogy most ha nincs nagy baj, akkor ne menjek sehova, többet nem tehetünk.
2020. márc. 26. 23:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekwm ugyan nem voltak amúhy sem ilyen tüneteim, sikeres terhességben sem, a progeszteron okozhatja a "terhességi" tüneteket. Hányingert általában csak a szájon at szedett progeszteron okoz.

Nekem késleltette at egész vetélés lezajlását a progeszteron szedése. Én viszont egyre többet vérezgettem, pecsételgettem..

Ha neked nincs ilyesmi, felesleges rohangálnod. Az igazsag az, hogy ha elhal sem tud mit tenni egy nőgyógyász. Pihenj és maradj pozitív!

2020. márc. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én progeszteron kúpot használtam nagy dózisban, napi 800 mg-ot, de semmi bajom nem volt tőle, sem hányinger, sem más. A mellem ugyan feszült, de az mindig feszül mensi előtt is és első terhességemnél is feszült, amikor nem kaptam progit. Szóval nekem a hányinger a kúp mellett 9 hetes kortól kezdődött, pedig akkor már 5 hete használtam a kúpot, úgyhogy biztos, hogy nem attól volt. A szájon át szedhetőtől viszont úgy szédültem, hogy nem bírtam szedni.
2020. márc. 27. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Első terhességemnél barnázást követően rögtön progeszteront kaptam, a barnázás az első hüvelykúp után megszűnt. A tüneteim nem erősödtek. Sajnos elhalt a terhesség, aztán amint abbahagytam a gyógyszert, az a kevés tünetem is elmúlt. Vérzés nem jelentkezett két héttel később sem, így megműtöttek.

A mostani terhességem elején szintén barnázni kezdtem, szájon át szedendő progeszteront kaptam, onnantól kezdve szinte állandóan rosszul voltam. A barnázás az első trimeszter végére szűnt meg, a hányinger, rosszullét csak a gyógyszer abbahagyása után kb. 1-2 héttel múlt el. Most 21 hetes vagyok, eddig minden vizsgálaton rendben volt a Baba. :)

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy sajnos sem a barnázás/vérzés megléte/elmúlása, sem a tünetek nem feltétlenül jelentenek semmit. :( Viszont nekem azt mondta a dokim, hogy rengeteg nőnél van barnázás, enyhe vérzés az első trimeszterben, és sokszor nem tudni, honnan jön, többnyire hüvelyi eredetű (nekem kb 4-5 UH volt az első trimeszterben a pecsételés miatt, és egyszer sem találta nyomát a méhemben vérzésnek). Kitartást kívánok Nektek, és szurkolok a Babához! :)

2020. márc. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Sikeres volt a terhesség? :)
2021. nov. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Progeszteron mellett 2x maradt meg terhességem, egyszer abbahagyásakor elment 3 hó körül.
2021. nov. 2. 19:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!