Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Be fogok időben érni a kórházb...

Be fogok időben érni a kórházba, mire megindul a szülés?

Figyelt kérdés

Sziasztok

A kórház, ahol szülni szeretnék 114kmre van tőlünk kb. Autópályán 1 óra 10-15perc kb, forgalomtól függően. A közelben is van egy kórház, de sajnos ismerem, nem érezném magam biztonságban.

Van, aki hasonlóan szült messzebb?


2020. júl. 19. 17:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Necces :-( A fogadott dokid mit mondott? Így is elvállal?
2020. júl. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%

Van akinek 20 perc az egész, van akinek 20 óra, ezt senki nem tudja megmondani így. A mentő meg a legközelebbibe fog vinni, nem oda, ahova kéred, már ha nem az út szélén a kocsiban szülsz meg...

Ismerősömék oda költöztek egy hónappal a kiírt dátum előtt, ahol szülni akart, az is kb 100 km tőlünk. Bár anyós ott él, volt hova, de igy a helyedben én is ebben gondolkodnék inkább.

2020. júl. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 50 kmre van a kórház. Azt mondta a doki, hogy sima ügy. 5 perces fájásoknal elindultunk, bekocsikázunk és ennyi.

De kérdezd meg a dokidat. Simán lehet, hogy befektet előtte egy héttel, ha aggódsz emiatt :)

2020. júl. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Minden képen megkérdezem. A hónap végén megyek hozzá. Laknak rokonaink ott, max velük egyezkedek, hogy előtte beköltözöm, ha megemgedik
2020. júl. 19. 17:36
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én "csak" 40 km-t utaztam a körzetes kórházhoz, de egy örökkévalóságnak tűnt. Mindenhogy kényelmetlen volt, ráadásul folyt a magzatvíz.


Ha megoldható, keress közelebbit, vagy költözz ideiglenesen abba a városba, ahol szülni fogsz. Persze a szülés napja eléggé kiszámíthatatlan, de hátha összejön.

2020. júl. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én városon belül szültem, de Budapest másik végében volt a kórház. Nappali csúcsforgalomban ugyanennyi az út. Pedig az nem 114 km. Szerintem nyugodtan bevállalhatod, első baba ritkán jön annyira gyorsan.
2020. júl. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én a 2.babámat várom igaz kb 70km a korház de 1-1.5óra az út. Nem vagyok hajlandó ott szülni ahová tartozom...

Be fogsz érni ha minden rendben, nekem folyt a magzatvíz( ha tiszta nincs gond). Őszintén én is parázom hogy beérünk e, mert 36 hétre jött az első,most PCS lesz remélem nem jön előbbXD

2020. júl. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Jaj nagyon remélem! Majd hó végén ezt át beszélem a dokival, remélem vállal, mert ha nem akkor nincs is értelme hozzá járnom ilyen messze. Sajna a közeli kórházat én is tapasztalatból ismerem. Dolgozom ott, és tudom milyen a szülészet, de leginkább az orvosok miatt nem szeretném itt bevállalni. Mivel máshoz járok nagyon csúnyán bánnak velem még így is, hogy együtt dolgozunk... Nagyon gáz.
2020. júl. 20. 06:43
 9/10 anonim ***** válasza:

Első baba? Ha igen, akár 8-12 óra is lehet a vajúdás, szülés. Nyilván, ha baj van (vérzés, nem tiszta magzatvíz, stb), akkor adott esetben gondolkodás nélkül inkább a közelebbi kórházba mennék a helyedben, de minimum mentővel vitetném magam a választott helyre.

Mi kb 25 percre lakunk a kórháztól, ahova szülni megyek, de a Férjem messzebb dolgozik, és ha hétköznap kell menni, akkor akár 2-3 óra is lehet, mire hazaér hozzám és bevisz. A dokim azt mondta, hogy nem probléma, gyakori, hogy ennyi idő eltelik, mire beérnek. Természetesen én is figyelek majd, ha gond van, akkor nem várom meg.

Magán szülészeti osztályon dolgoztam, ott is voltak olyan páciensek, akik az ország másik végéből jöttek, meg volt, aki villamossal robogott be. Úgyhogy ne aggódj. :)

2020. júl. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszi utolsó,megnyugtató :) Igen első baba :)
2020. júl. 22. 12:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!