Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Femibion a 10 hetes 4 napos...

Femibion a 10 hetes 4 napos terhességnél?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

az orvosommal még nem találkoztam az első vizsgálat óta, nem úgy indult a terhesség első ijedtség gyanánt hogy megtartjuk, végül marad a pici babák és már izgatottan várjuk.

Jövő hétre van időpontom, ahol a dokival konzultálunk a továbbiakról, viszont szeretném kikérni a véleményetek, hogy addig vásároljak-e terhes vitamint? Szükséges-e a babának a plusz vitamin?

Véleményem szerint a vitaminokat megadom neki, eszek gyümölcsöt, joghurtot, zabpelyhet stb. De ez talán nem elég..

Várom a segítő válaszokat!

Köszönöm!



2020. júl. 21. 11:46
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
+Folsav nem ártott volna.
2020. júl. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Lehetséges, hogy nem ártott volna. De nem úgy indult a terhesség, mint leírtam!
2020. júl. 21. 11:51
 3/20 anonim ***** válasza:

Valóban a folsav szükséges lett volna. Ez ez egyetlen fontos dolog a kezdeteknél.


Ezen kívül, majd vas, ha esetleg a vérképed majd szükségessé teszi.

Illetve magnézium, ha szükséges.


Ha változatosan eszel és a vérképeddel nincs gond, akkor nem szükséges a vitamin.

2020. júl. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Lehet gond amiért a kezdeti időszakban elmaradt a folsav?
2020. júl. 21. 12:06
 5/20 anonim ***** válasza:
Nem, nem lesz semmi gond és a vitamin se kell ha normálisan taplalkozol
2020. júl. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

A femibionból van többféle termék, trimeszterenként tudod váltani. Most is még elkezdheted. Ha eddig én nem ettem volna, én most elkezdeném szedni.

Webbeteg: Részt vesz a vérképzésben, az aminosav- és nukleinsav-anyagcserében, továbbá a megfelelő folsav-ellátottság igen fontos az egészséges magzati fejlődéshez. Kutatások bizonyítják, hogy az idegcső záródási rendellenességek előfordulása szignifikánsan csökkenthető a kellő folsav-szint biztosításával. Éppen ezért, a tervezett terhesség előtt legalább 3-4 hónappal célszerű abbahagyni az orális fogamzásgátló szedését (ez ugyanis megnehezíti a folsav bélből történő felszívódását), és ezzel együtt el kell kezdeni a napi rendszeres folsavpótlást is.

2020. júl. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
86%
Szia! Én személy szerint javaslom neked a Femibion szedését, még nem vagy elkésve 10 hetesen semmiről. Az, hogy jó lett volna a Folsav most már késő válasz, a múltat nem tudod megvaltoztatni. Én is eszem sok zöldséget es gyümölcsöt, azonban én “biztos ami biztos” elkezdtem szedni a Femibiont (kb 6-7 hetesen, elotte Folsavat szedtem, sima DM-eset). Én még emellett magnéziumot es D vitamint szedek (szerintem folsav, D vitamin es Magnézium fontos). Hiába eszel sok gyümölcsöt es vitamint, lehet annyit amennyi szükséges neked es a babának még sem tudnal bevinni a szervezetedbe. Azonban ha nem vagy egészen biztos, akkor beszélj az orvosoddal amikor vissza mesz vagy kérdezd meg a védőnődet, ha mar találkoztal vele
2020. júl. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

A plusz folsav annyi, hogy jelentősen csökkenti az idegcső-záródási rendellenességek kockázatát. Csak csökkenti, tehát nem arról van szó, hogy ha nem szedted, akkor nem záródtak rendesen, nyugi! Majd a 12. heti ultrahangon úgyis ellenőrzik.

A vitaminokkal a helyzet az, hogy a baba mindenhez hozzájut, ami kell neki - valójában te vagy az, akinek hiánya alakulhat ki, hiszen az embrió mindent elszipkáz. A tested most az ő táplálását tekinti elődlegesnek. Ezért van, hogy néhány kismama muszáj, hogy szedjen extra vitamint, vagy nincs elég magnézium és rosszak lesznek a fogaik, vagy vérszegények lesznek, stb. Ahhoz, hogy a babának is hiánya legyen, nagyon durván rosszul kell táplálkozni. Te biztos nem így táplálkozol. Egyél sok húst és zöldséget, az a legfontosabb.

Ugyanakkor én mégis azt mondom, nem árt az a kis plusz odafigyelés, én szedem a femibiont, és nekem annyira alacsony volt a D-vitamin szintem, hogy még a femibion mellé kell szednem orvos által felírt D-vitamint...

2020. júl. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

És a terhes vitaminok közül többet ki próbáltatok? Hogyan reagált a szervezetetek? Olvastam olyat, hogy volt akinek más márkától hányingere volt, hát őszinte leszek nekem folyton hányingerem van... ettől már úgy sem félek.. de összességében a Femibion egy jó termék? Ha most kezdeném el szedni akkor már a 2-est kellene.

Már izgatottan várjuk a 12. hetes vizsgálatot, de a jövőhetit is, ami még azt megelőzően lesz. Majd akkor bővebben kikérem a doktornőm véleményét ezekkel kapcsolatban is.

Köszi nektek!

2020. júl. 21. 12:29
 10/20 anonim ***** válasza:
Én régebben szedtem az elevitet, Czeilzelt is. Kaáliintézetben javasolták a femibiont. Én egyiktől te vettem észre mellékhatást, talán annyi, hogy jobb lett az étvágyam. (6-os válaszoló)
2020. júl. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!