Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Femibion a 10 hetes 4 napos...

Femibion a 10 hetes 4 napos terhességnél?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

az orvosommal még nem találkoztam az első vizsgálat óta, nem úgy indult a terhesség első ijedtség gyanánt hogy megtartjuk, végül marad a pici babák és már izgatottan várjuk.

Jövő hétre van időpontom, ahol a dokival konzultálunk a továbbiakról, viszont szeretném kikérni a véleményetek, hogy addig vásároljak-e terhes vitamint? Szükséges-e a babának a plusz vitamin?

Véleményem szerint a vitaminokat megadom neki, eszek gyümölcsöt, joghurtot, zabpelyhet stb. De ez talán nem elég..

Várom a segítő válaszokat!

Köszönöm!



2020. júl. 21. 11:46
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Én Elevittől folyamatosan öklendeztem, hányingerem volt tőle, néha megszédültem és levert a víz. Sőt, nálam hasmenést okozott.

A Femibion picit drágább, de nekem sokkal jobban bevált.

2020. júl. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Köszi a tapasztalatod!

Kipróbálom! :)

2020. júl. 21. 12:56
 13/20 anonim ***** válasza:

A gyümölcs evéssel már előrébb vagy mint sokan mások. Az én anyuka ismerőseim között sokan vannak, akik kb mekin éltek a terhesség alatt. Képzeld el azokat, akik a 10. hétre tudják meg hogy terhesek. Vagy még később. Van aki cigizik, mert még nem tudja hogy terhes.


Első terhességemkor a 10. hét környékén kezdtem a vitamin szedést, pedig nem vagyok egy minta példány az evés terén. Viszont bármikor megyek orvoshoz, a téli D vitamin hiányt leszámítva mindig jó értékeim vannak. Vasam is van elég, hiába csak napi 1-2x eszek egy nap. Egészségesen született a fiam.

2020. júl. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Szia!

Igen, valóban igazad van.

Hála nekem semmi rossz szokásom sincs, nem dohányzom, nem iszok alkoholt.

Sok gyümölcsöt eszek (leginkább most ezt kívánom), gyümölcsleveket (smoothie), zöldségekből elég válogatós vagyok... nem igazán eszem őket, de azért próbálkozom azzal is. De azért napi szintem gyakran eszek ezt azt, szóval nem hiszem hogy akkora gondom lenne.

Megrendeltem a vitamint, amint megérkezik elkezdem majd enni, hogy tuti biztos legyen a dolog. :)

Nem lehet nagy gond a babával sem, hisz nem vetéltem el sem.. :)

2020. júl. 21. 14:46
 15/20 anonim ***** válasza:

Az, hogy nem vetéltél el, az nem jelent semmit.


Persze ne legyen gond a babàval, de ezt, majd a 2 nagy genetikai ultrahang, meg a kombinàlt teszt (ha megcsinàltatod) fogja megmutatni.


Illetve, a szülés utàn derül ki, hogy valóban minden rendben van-e a babàval.


Csak jelzem, hogy az enyhe fokù nyitott gerinc jelenlétét még a legjobb uh sem képes kimutatni.


Csak mondom, én arra nem alapoznék, hogy "nincs baj a babàval, mert nem vetéltem el". Az sajnos nem jelent semmit.

2020. júl. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
56%

Most miért kell rémísztgetni?

Nyilván okkal vannak ilyen vitaminok, Czeizel Endre is sok munkát fektetett bele hogy kiderüljön mi kell az egészséges fejlődéshez, de azért azt se felejtsük el, hogy sok ember nem szed vitamint, mert változatosan eszik és a folsavat is el lehet érni bevitt ételből. Van akinek a gyomra eleve nem bírja ezeket és vannak, akik megtartanak egy babát, de közben rossz anyagi helyzetben vannak, nem futja plusz vitaminra. Statisztikailag nem gyakori az, hogy vitamin nélkül betegen születik egy baba. Ahhoz eleve gondnak kell lenni a genetikában..

2020. júl. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

#16


Sajnos tévedsz.


Nézd meg nyitott gerinc kapcsán az utóbbi 3 év statisztikáit, akár itthon, akár külföldön.

Egyre csak romlanak.


De bezzeg, könnyű a rózsaszín ködben lebegni.

Aztán meg jön a pánik...

2020. júl. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Köszi!

Holnap elkezdem szedni a vitamint, volt aki csak két naponta szedte be. Nektek mi a véleményetek erről?

Ki hogyan szedte?

2020. júl. 22. 15:15
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
7-es válaszoló vagyok; én minden nap szedtem / szedem mind a Femibiont, mind pedig mellé a D vitamint (ezt a háziorvos javaslatára kb 13 hetesen kezdtem szedni) illetve 1 hete a magnézium pezsgőtablettát is, amit a védőnő ajánlott. Ezek alapján az én személyes véleményem az, hogy szedd nyugodtan a terhes vitamint “rendeltetésszerűen” minden nap, ahogy elő van írva. Ha esetleg az ára miatt aggodsz, akkor esetleg kicsit alacsonyabb arkategoriaju vitamint is megnezhetsz, pl ha jól tudom, DM-ben is lehet kapni, vegyeseket olvastam róla, de szerintem csekkold le az összetevőket. Én nem voltam soha sem rosszul a Femibion szedéstől, nekem nem okozott pluszban hányingert illetve nem is hiztam tole
2020. júl. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Ma elkezdem szedni! :)

Aztán majd konzultálok a dokimmal és a védőnővel is!

Szuperek vagytok ,köszönöm!!

2020. júl. 23. 10:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!