Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Más is tapasztalt ilyen...

Más is tapasztalt ilyen jellegű fájdalmat a terhesség végén?

Figyelt kérdés

Bal oldalt, a bordáim fölött, közel a középvonalhoz egy kis területen néha olyan érzés, mintha szét akarna szakadni a bőröm. Fáj, érintésre (nem nyomásra) nagyon érzékeny, szinte égő érzés. Néha egyáltalan nem tapasztalom, de van, amikor rettentően fáj. Ha fekvésből akarok feltámaszkodni oldalról, akkor fognom kell ott a hasamat, hogy ne nyomódjon/húzódjon, különben hatalmasat belenyilal. Tegnap, tegnapelőtt pl. nem rémlik, hogy éreztem volna, de előtte, illetve ma igen.

Másnak is volt ilyen? Mit lehet ellene tenni? Kenegetem a bőrömet, de hiába. Pedig nincs is olyan vészesen nagy pocakom, és már lejjebb is van.

Köszönöm szépen!

38 hkm



2020. júl. 21. 13:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem ilyenem nem terhességgel összefüggésben volt, szerintem sejtem, miről beszélsz. Először én is azt hittem, a bőr húzódik. Nekem izomhúzódás volt, képzeld el. Alig akart elmúlni. Mivel nálad nem igazán magyarázná semmi, hogy a felületi bőr pont ott miért húzódik, ha máshol nem, én erre tippelek. Különösen, mert hol fáj, hol nem - talán ahogy mozdulsz. Nem vagyok doki, lehet, hogy nincs igazam, csak annyira kísértetiesen ugyanezt tapasztaltam, mint amit leírtál. Én azt mondom, kíméld azt a területet, ahogy csak tudod, fogd a hasad felálláskor-leüléskor.
2020. júl. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
De még mennyire. Iszonyú rossz érzés, semmi nem használt. Volt amikor a levegő hozzáért is fájt. Szülés után már nem éreztem, mert egyéb fájdalmak elvonták róla a figyelmem. ;(
2020. júl. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Igen, nekem is volt olyan, hogy ha csak a póló, vagy esetleg a mellem hozzáért, sírni tudtam volna :( Nem baj, hamarosan szülök, hátha az hamar megoldja 😅

2020. júl. 21. 15:09
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem a koldokom felett van egy 2x3 cm-es rész, ami feszül meg ég, ha főzéskor egy kis meleget kap :) nekem nem vészes, nem foglalkozom vele.
2020. júl. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!