Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 25 hetes kismama vagyok. A...

25 hetes kismama vagyok. A pocakom hatalmas, a baba merete megis kisebb a kelletenel. Az orvos dietara fogott 10 kilo hizas miatt. Hogy fog igy rendesen fejlodni a baba?

Figyelt kérdés
2008. nov. 26. 11:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A baba méretének nincs köze a pocakod méretéhez, mert valószínű azéert nagy a hasad, mert még ott a magzatvíz,a méhlepény, a méhed és ha még ritkán jársz wc-re, az is rátesz.

A diétának indokoltnak kell lennie. Szerintem eztnem indokolja ilyenkor 10kiló plusz, de a baba diétával is tud fejlődni, mivel most nem ételmegvonással kellene diétázni, hanem étrendi váltással, tehát több rostos ételt kellene enni,kevesebb cukros üdítő-ilyesmi. A baba mérete pedig ha a 31. héten is túl kicsi lenne, megturbózhatod gesztenyemasszával napi negyed, tejszínhab nélkül és a szőlőcukor is segíthet.

2008. nov. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj,rendesen fog fejlődeni,mert elveszi a baba a tápanyagot ami kell Neki!És a fogyókúra megvéd benneteket a későbbi toxaemiától!Én is csak 8 ill. 6 kg-ot híztam a gyerekekkel,mégis 3500 körül volt a súlyuk.Az pedig,hogy kicsi most a súlya nem jelent semmit,mert már odabenn sem egyformán híznak a kicsik.Az utolsó hetekben fog legtöbbet hízni.Az is lehet,hogy azért kissebb mert kissebb terhes vagy 25 hétnél.Ilyenkor még a szülés várható időpontját is eltolhatják.Nekem is későbbre tették 1 héttel,Tesómnak meg 2 vel,a méretei miatt!
2008. nov. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom olyan diétára fogott az orvos, h. kevesebb zsíros kaja, több zöldség, több gyümölcs, kevesebb csoki/fagyi, stb... Ergó ezzel a diétával nem fogsz tovább hízni, csak ami amúgy is feljönne, a babának baja nem lesz, mindig tőled veszi el azt, ami neki kell. Sok terhes nő elköveti azt a hibát, h. a terhességre hivatkozva többet eszik, de egészségtelent. Pl barátnőm állandóan fagyit evett, aztán csodálkozott, hogy rengeteget felszedett. próbálj normálisan étkezni és ha esetleg túlzásokba estél édességgel stb. kapcsolatban, akkor fogd magad vissza picit a baba, meg a te érdekedben is. Nem rosszindulatból beszélek, nem kell lepontozni ezért, csak arra kérlek, vigyázz magatokra, és étkezz egészségesen.
2008. nov. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A kerdezo vagyok. Koszonom a valaszokat. Szerintem odafigyelek arra, hogy mit eszek, sot estere mar csak tenyleg keveset szoktam enni, megis cseszeget az orvos a dietajaval. Pedig a vercukrom is jo a terhessegem alatt (elotte sokszor volt magas). Nem akarok artani a babamnak. Kisebb a koranal, igy mindig tolodik a szules datuma.
2008. nov. 26. 11:38
 5/9 anonim ***** válasza:
80%
ez alkat kérdése is!én pl.:rengeteget eszek(csokiból a legtöbbet és napi5-ször ebédelek mert az adag annak felel meg)mégsem hízok!nem kell elkeseredni inkább tartsd be amit mondanak neked.senki sem rossz szándékból mondja.valószínű sok a magzatvized azért olyan nagy a pocid!
2008. nov. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
az utolsó válaszoló vagyok.még csak annyit hogy mégis mennyivel kisebb a babóca amiért így elvagy kenődve?
2008. nov. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Pontosan nem tudom grammra, nincs nalam a papir, de a szules datumat 2 hettel eltolta. Sot az utolso elott alkalommal is mar tolodott. Minden alkalommal. Ehhez kepest akkora vagyok, hogy megkerdezik sokszor "ikreket varsz?"

Ha tenyleg nincs aranyban a suly a pocak meretevel akkor tenyleg nem kell aggodnom, ugye?

2008. nov. 26. 11:49
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a kissebbnek tojás alakú volt a feje,ezért ahogy ált.mérik a falcsontok közötti távolságot,úgy mindíg kissebbnek tünt a kelleténél.Más módszert kellett alkalmazni a méréshez.Szülés előtt 2 nappal más orvos UH-zott,leírta ,hogy a baba 2500 gr és méhen belül retardált,vagyis fogyott!Teljesen kétségbeestem,be is fektetett az orvosom,és 2 napra rá 3600 gr-al született a kislány!Ne legyél elkenődve,nem mindíg pontos a számítás!A hízásod pedig lehet alkati adottság is,ez is mindenkinél változó.Egyél kevesebb liszt,és rizs alapú ételt,ja és persze hanyagold a cukros italokat is,helyette egyél több gyümölcsöt.És ha még nem szedsz akkor szedjél terhességi vitaminokat,akkor biztos lehetsz ,hogy minden szükségeset megkap a kicsi!
2008. nov. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se aggódj a babád mérete miatt. Szép formásra meg fog nőni biztosan. A többiek pedig már említették, hogy ettől még nyugodtan diétázhatsz. Dohányzást, alkoholt teljes mértékben kerülni, esetleg szedhetsz Elevitet, vagy más terhes vitaminokat. Engem meg állandóna azzal csesztetnek, hogy azért olyan nagy a babám, mert vitaminnal tömöm magam. :((
2008. nov. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!