Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha a laborvizsgálaton kevesebb...

Ha a laborvizsgálaton kevesebb a vörös vérsejtem a normálisnál, és több a fehér, akkor vérszegény vagyok?

Figyelt kérdés
2008. nov. 26. 12:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, vérszegénységnél a haemoglobin szintet nézik. Ha alacsonyabb, lehetsz vérszegény. Kicsi vasat egyél.
2008. nov. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem eddig mindig kevesebb volt mint a fehérvérsejt 8ez már a 3. és egyben utolsó vérvétel a terhességem alatt) és a dokim szerint kiválóak a leletem. Valószínűleg akkor alapból kevesebbnek kell lennie. Egyébként a szénsavas innivalók csökkentik a fehérvérsejtek termelődését. 38 hetes
2008. nov. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok: én úgy értelmeztem, hogy a normál, megadott referenciaértéknél alacsonyabb a hemoglobin, akkor arra a doki szokott vasat javasolni, mert vérszegénységet jelezhet.
2008. nov. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha egy nem-terhes emberhez viszonyítod magad, akkor igen, vérszegény vagy, ha a többi terheshez, akkor viszont egyáltalán nem vagy az. Terhesség alatt megnövekedik a testünkben lévő vérmennyiség (hülyeséget nem akarok írni, nem tudom, hogy mennyivel, de nem kicsit), emiatt úgymond "felhígul" a vér, a korábbihoz képest nagyobb lesz a fehérvérsejtek aránya, kisebb a vörösvérsejteké. Míg ez terhességen kívül a háttérben meghúzódó problémára utalhatna (valamilyen gyulladás a szervezetben, daganat, stb.), addig terhesség alatt ez teljesen normális, ezért van az, hogy hiába szerepel esetleg a laboreredményeken csillag bizonyos értékek mellett, a doki (aki az értékelő rendszerrel ellentétben tisztában van a terhesség tényével) azt mondja, hogy jó az eredmény, nincs probléma.

A harmadik trimeszterben lehet a legnagyobb az eltérés, amit már plusz vasbevitellel korrigálni is szoktak, mert szülésnél, illetve szülés után jelentkező egyébként is nagy mennyiségű vérveszteségre a túlzottan alacsony vörösvérsejtszám még rátesz, ilyenkor a vérzékenységet ki kell védeni.

2008. nov. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Így van, terhesség alatt 2 literrel több vér kering a kismama szervezetében!
2008. nov. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!