Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki terhesen kapta el a...

Aki terhesen kapta el a kéz-láb-száj betegséget, mi lett a kimenetele?

Figyelt kérdés

Hányadik terhességi héten? Volt-e láz vagy csak kiütések?

14 hetes terhes vagyok, a fiaim tele vannak pöttyökkel, a nagyobbiknak hőemelkedése volt 2 napja és most is tiszta takony, a kicsinek az egész lába pöttyös már egy hete. Gondolom én sem úszom meg. 😔


2020. aug. 3. 10:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Felnőttek kisebb eséllyel kapják el.

Nekem is tele volt pöttyökkel a lányom, amikor 5 hónapos terhes voltam. Azt mondta a gyerekorvos, hogy nem lesz a magzatnak baja ez nem olyan, mint a bárányhimlő, de azért most limitáljuk az ölelkezést és piszkolódást és mossak sokszor kezet.

2020. aug. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

1#


2 éve hazahozta nagylányunk az oviból. Engem pont akkot műtöttek köldöksérvvel, 1 napos sebészetre kértem. A háziorvosunk benézte mert a kezein lábain csak 1-1 pötty volt ellenben a szája körül az egész torka hólyagos volt.

Aztán 1 nap múlva az akkor 7 hónapos is elkapta majd férjem is. Frissen műtve ápoltam hármukat. Férjem ki se bírt mászni az ágyból 3 napig olyan fájdalma volt.

Én kimaradtam, de hogy - hogy nem kaptam el?! Nem tudom 🤷‍♀️

2020. aug. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

#2 cseppfertőzéssel terjed. Valószínűleg evett, ivott utanuk vagy csak szimplán bekerült a gyerekek nyála.

Következő évben én is elkaptam, mondjuk 1-2 pöttyel a nyelvemen és a lábamon megúsztam. A fiam is elkapta a nagytól és akkor még szopizott, ráadásul jött a foga szóval volt ott nyál bőven.

A férjem egyszer sem kapta el. #1 voltam

2020. aug. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az én kezemen is kijöttek a pöttyök.
2020. aug. 9. 21:02
 5/9 anonim ***** válasza:
Hivd fel a nogyogyaszt mèg ma! Megnezik hogy babanal mit okozhat. Drukkolok
2020. aug. 10. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mi ez a betegség??

Bárányhimlő vagy mi?

Sose hallottam ilyet , hogy kéz-láb-száj betegség 😅

2020. aug. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 6#



Ez egy vírus ami leginkább a 10 év alatti gyerekeket érinti, ritkán de felnőtt is elkaphatja.


Fájdalmas viszkető hólyagok jelennek meg a szájban a száj körül, a tenyeren a talpon. Akár a karon lábszáron. Hőemelkedéssel/lázzas jár. Rossz közérzettel torokfájással jár.


Férjemnek pl felnőtt lévén még izomfájdalma is volt.

2020. aug. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2020. aug. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Köszi!
2020. aug. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!