Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A meleg pároknak hogy születik...

A meleg pároknak hogy születik gyermeke?

Figyelt kérdés

Azt én értem, hogy mesterséges megtermékenyítés. De ilyenkor biológiailag kinek a gyereke? Mondjuk leszbikus párnál nyilván az egyik anyáé. De a másik szülő egy férfi, és aki nem hordja ki a gyereket, annak biológiailag nincs köze a gyerekhez? Ilyenkor hogy döntik el, ki hordja ki? Nem rossz ez annak akinek nincs biológiailag köze a babához?

Férfi meleg párnál ugyanez. Csak az egyik lesz biológiailag az apja? Itt is felmerül a kérdés, hogy hogy döntik el, melyikük legyen...és nem rossz-e ez a másiknak. Egyébként senkit nem szeretnek megsérteni, csak nagyon érdekel ez a téma.



2020. aug. 4. 20:00
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Nyilván több szempontot is figyelembe vesznek, például ha az egyik félnek valami örökölhető betegsége van, nem ő fogja kihordani, de nem hinném, hogy emiatt a másik fél akkora hátrányban lenne.
2020. aug. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%

Én hallottam olyat, hogy leszbikus párnál az egyik anyától vették a petesejtet és a megtermékenyítés után az embriót a másik anyába ültették vissza, így mindketten részt vehettek a folyamatban, ez mennyire cuki.

Férfiaknál nem tudom ez hogy van, de szerintem javarészt inkább örökbefogadnak de olvastam olyat is, hogy egy melegpár egy leszbikuspárral vállal inszeminációval gyereket. A lehetőségek tárháza kb végtelen, csak itthon sok mód ami egyébként tök jól működhetne sajnos illegális, pl béranyaság.

2020. aug. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Béranyaság valaki megszüli neked a gyereket mesterseges megtermekenyitessel ami a te dns ed ugyhogy az a gyereked lesz de ugytudom mo n ez nem legalis
2020. aug. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tudom mi az a béranyaság. De nem lehet két apja vagy két anyja egy gyereknek biológiailag, ezért érdekel a kérdés.
2020. aug. 5. 09:49
 5/6 anonim ***** válasza:
Nyilván nem lehet biológiailag 2 anyja vagy apja, ezért felesleges volt kérdést kiírni... Az egyiknek nyilvánvalóan le kell erről mondania vagy ha egyik sem szeretne akkor örökbefogadás és akkor egyikhez sem köthető jobban. Az, hogy adott párnál pedig milyen beszélgetés zajlik le a témában és milyen pontok merülnek fel annak annyi variánsa van mint égen a csillag.
2020. aug. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
béranya segitségével,vagy 2 férfi megbeszéli hogy ki legyen az apa a spermadonor,ritka az amikor mind kettejük donor lesz
2020. aug. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!