Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg nem szabad rázkódással...

Tényleg nem szabad rázkódással járó tevékenységet folytatni terhesen?

Figyelt kérdés

Mi a helyzet az utazással? Pl ha utazás során rázkódós az aszfalt?

Vagy pl sex közben is ér minimális rázkódás...



2020. aug. 6. 15:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyél paramami
2020. aug. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én megkérdeztem az orvost múltkor. Ha nem vagy veszélyeztetve, nincs kinyílva a méhszáj akkor simán lehet utazni. Többször meg kell állni pihenni pár percre. Nekem is volt egy utazásom az elmúlt napokban. Oda-vissza 500 km egy nap alatt. Hazafelé már sajgott egy kicsit a pocakom de nem lett semmi baj. 24 hetes terhes voltam akkor.
2020. aug. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%

A betonvéső használatát valóban érdemes kerülni a vibrációs ártalom miatt.


Egyébként nem tudom mit árthatna pl. egy átlag utazás a BKV-n. Én repültem terhesen többször, szexeltünk, BKV-ztam sőt ugráltam, futottam is... nem kell ezt ennyire túlparázni.

2020. aug. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem ilyenekre vonatkozik. Nalunk pl a munkahelyemen a gyártócsarnokban van olyan mukkaallomas, ahol a gépek folyamatos rezonanciat adnak. Na ott nemhogy kismamak nem dolgozhatnak, de egy csomó más vizsgálat is van a kollégáknak. Pl akinek van bármi érrendszeri, hallas stb problémája az kizárt.
2020. aug. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Wonderwomen ***** válasza:
91%
Hullámvasút/vidámpark egyes elemei, bungee jumping, csúszda...ezeket érdemes elkerülni.
2020. aug. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) igen konkrétan BKV-ra gondoltam, mert 1 óra csak a munkahelyre be az utazás :) de így megnyugodtam
2020. aug. 6. 15:43
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Az orvosom a biciklizést tiltotta. Mert ott a nyereg könnyen átadja a rázkódást. És ha elszédültünk, nagyot esel.

Egy autón buszon van csillapítás.

2020. aug. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!