Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ételek, amiket nem szabad...

Ételek, amiket nem szabad enni, pl padlizsán. Megosztó véleményeket olvastam, ezért kérdezlek Titeket. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Sok mindent hall és olvas az ember, hogy mik azok az ételek, amik nagyon jók és mik azok, amik ártalmasak lehetnek. Az egyik ilyen a padlizsán, amikor pár helyen azt olvastam, hogy nem jó, mert rossz esetben vetélést okozhat, máshol pedig azt írtak, hogy egészséges.


Valamint, mit gondoltok ha néha-néha nagyon megkívánok egy kis colat, mekis vagy KFC kaját, eszem sok csokit, esetleg chipset, sok vajas kenyeret (🙄🤪)...? Ezen kívül odafigyelek arra, hogy viszonylag változatosan egyek, szedek Femibiont is.

Első trineszterben vagyok.


Ha esetleg tapasztalatból tudtok megosztani olyan ételeket, amiket mindenképp kerüljek, valamint ami nagyon jótékony hatású, akkor azt nagyon megköszönöm.



#étel #terhesség #diéta #evés #első trineszter
2020. máj. 5. 11:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Amit kerülni kell, az a nyers hús, nyers tojás, penészes sajtok es nagy mennyiségben a tömény alkohol, illetve a túl sok koffein. Ezen kívül ehetsz ihatsz bármit. Nyilván mértékkel
2020. máj. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%
Miért ne lehetne padlizsánt enni? Baromság. Amikor én voltam terhes a fahéjat volt divat utálni. Az is hülyeség. Egyik hülye leírja egy cikkben, megy föl a netre, a többi meg átmásolja.
2020. máj. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Ezeket mind kerülöm. Lehet, buta Kérdés, de pl krémsajtot/tömlős sajtot szabad enni?
2020. máj. 5. 11:10
 4/13 anonim ***** válasza:
84%
Lehet. Tulajdonképpen a fentebb felsoroltakat is eheted, nincs tiltva semmi. Csupán elővigyázatosságból ajánlják hogy ne fogyassza az ember. Mert pl a nyers tojás szalmonellás lehet, a nyers hústól botulizmusa lehet, a penészes sajt mit tudom én már mit okozhat, stb. LEHETSÉGES.De kicsi rá az esély. Zöldség, gyümölcs egy sincs tiltva -nyilvan meg kell mosni. A mérték a lényeg
2020. máj. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
84%

De mi a baj a vajaskenyérrel....??? Komolyan érdekelne.

Nyers húst ne egyél, meg pasztörizálatlan tejterméket, de az a sima közértben úgysincs.

2020. máj. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
A vajas kenyeret illetve a mekis kaját/colat azért irtam, mert ezek azok, amiket irdatlan mennyiségben meg tudnék enni es ugye a mértékletesség a lenyeg, valamint ha vajas kenyeren, nutellas, fagyin es hambin elnek egész nap, akkor nem sok jót vinnék be a szervezetembe, valamint azt is hallottam h pl a szénsavas üdítőket kerülni kell
2020. máj. 5. 11:32
 7/13 anonim ***** válasza:
89%

En az első babaval gyakorlatilag sajtburger menun eltem (kolaval) a 20. hetig, minden mast kihanytam.

Összesen 9 kg-ot hiztam, szules utan egy hettel mar nem volt rajtam semmi plussz.

3470 grammal, 50 cm-rel született a 40. heten a lanyunk.

2020. máj. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
77%

Vannak akik esküsznek bizonyos ételekre, amiket szülésindító praktikának is tartanak, mint a fahéj, a torma, a tonik. De ezek inkább babonák mint bizonyított tények.

A nyers dolgok is inkább a fertőzések miatt bajosak, mert normál esetben is elég komoly dolog egy szalmonella fertôzés, nem még terhesen.

2020. máj. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
77%

#8

Ja, 2. meg 3. babánál 40.héten én is zabáltam a kakukkfüvet, fahéjat, meg mittudomén már, milyen fűszert, ittam a tonikot, hátha, de semmi :D


Mivel az első megindult 38+3-nál, nehezen viseltem, hogy a kicsik túlhúzzák.


Egyébként az elsővel végig görögsalátát kívántam, és ettem is. Pár hónapos volt, mikor belebotlottam egy cikkbe, hogy a fetasajt nem nagyon javasolt terhesen, ezt nem tudtam :D Bár ezen kívül betartottam vele mindent, levegőt is félve vettem, paráztam.


A kicsikkel még vörösbort is volt, hogy ittam, a koffeinbevitelemről ne is beszéljünk (védőnő tudta, de javasolta is, ha nekem kell az a kávé meg az energiaital, inkább igyam, minthogy rosszul legyek, tekintve, hogy nélküle alulról verte a 90-et a vérnyomásom.)


Én is azt mondom egyébként, a nyers dolgokat mellőzd a fertőzés miatt, minden más igazából mehet.

(Harmadikkal húsvétkor ettem sonkát. Füstölt volt, én nem tudtam, hogy az tkp nyers, ott izgultam, nehogy baj legyen... De a védőnő mondta, ha 4 nap alatt nem volt semmi, ami eltelt akkor a találkozásunkig, akkor nyugodjak meg :))

2020. máj. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
65%
Minden elmondtak előttem, már csak egy megjegyzés: nem triNeszter, hanem triMeszter.
2020. máj. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!