Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Macska almot benti macska...

Macska almot benti macska esetén sem lehet terhesen takarítani?

Figyelt kérdés

Én nem estem még át toxoplazmán, a macskát nem tudom, viszont benti macska, nem megy sose ki. Férjem nem takarítja az almot soha, a macska velem jött úgymond, így én vagyok a fő gazdája.


Én akkor se takaríthatom, ha mondjuk mindig gumikesztyűt húzok, maszkot, és nyilván csak lapáttal nyúlok a ládába és rendesen domestosszal hetente átmosom az egészet? Tehát teljes "védőfelszereléssel" csinálnám, amíg nagyon nagy nem lesz a hasam. Ezt így lehet?


Mert nem akarok bajt, de nem igazán látom be, hogy a naponta szedett alom, ráadásul lapáttal nem kézzel hogy fertőzne meg gumikesztyűn keresztül.


A macskát is elviszem tesztre, hátha átesett már, akkor nem is lényeges.


Valakinek volt ilyen tapasztalata?


2020. aug. 7. 15:05
 1/9 anonim ***** válasza:
66%

De takaríthatod nyugodtan.


A toxoplazmát amúgy is kb. esélytelen elkapni benti macskától, mert maga a macska sem igazán tud megfertőződni vele házon belül.

2020. aug. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%
Megfelelő higiénia mellett nem lesz gond amúgy sem.
2020. aug. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
65%
A toxoplazma rövid ideig fertőz, benti macskánál kizárt, hogy tőle bajod legyen. Sokkal veszélyesebb, ha nem mosol meg egy almát evés előtt.
2020. aug. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%
Ahogy 3. mondja.
2020. aug. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%

Nyugodtan csináld és moss kezet utána. De amúgy tényleg a mosdatlan gyümölcstől hamarabb lesz gondod.

YouTube-on van egy tájékoztató videó erről, ahol tök jól elmondják hogyan is működik ez a toxoplazma.

2020. aug. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy működik, tehát, hogy 2 hétig fertőz, és immungyenge macskának újul csak ki fertőzése, de az enyém tök egészséges, lett minden macskás dologra tesztelve (fiv-fev) . Lehet ő maga már át is esett rajta, egy darabig kóbor cica volt, utána fogadtam be. És egyébként sem fogdosom kézzel a kakiját, se az almot, csak lapáttal, domestos meg alap. És mindig kezet mosok így is.


De szerintem akkor nem lesz gond. Köszi!

2020. aug. 7. 15:29
 7/9 anonim ***** válasza:
49%
Ilyenkor szájmaszkot javasolnak és természetesen alapos kézmosást.
2020. aug. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
72%
Vegyél fel maszkot is, de ha nem nyerssel eteted a macskát, akkor neki sincs honnan elkapnia.
2020. aug. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
60%
Nekünk azt mondta az állatorvos a legtöbb kismacska 6-7.hét környékén átesik ezen.Még nem tudtam, hogy pozitív a tesztem, nekem azt mondta hogy almozzon a párom a 9 hónap alatt, de mosatlan zöldség,gyümölcstől sokkal több esély van ilyet elkapni mint a macskától.
2020. aug. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!