Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ma egy picit jobban megerőltet...

Ma egy picit jobban megerőltettem magam, mint szoktam. Most majd leszakad a derekam. Bajt jelez második trimeszterben?

Figyelt kérdés
Már reggel óta talpon voltam (mint egybekent minden nap, mert dolgozok) plusz zötykölődtem fél órát buszon, ami eléggé rázós út volt. Főztem, stb. És már pár órája érzem, hogy majd leszakad a derekam. Bajt jelent? 15 hkm

2020. aug. 8. 18:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak ne feledd, hogy terhes vagy és több pihenésre van szükséged, mint normál módban, és jobban oda kell figyelned magadra.
2020. aug. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Derék fájás még nem hiszem hogy bajt jelentene. Inkább az izmaid nem bírják a terhelést, elvégre már a baba is nagyobb, méhed is folyamatosan nő.

Ha véreznél vagy görcsölnél, az mutatna valami rosszat.

Én 12 hetesen erőltettem meg magam, nekem is először a derekam fájt, aztán jött a nehéz-méh érzés, de gyorsan pihentem egyet, estére már nem is volt gond.

2020. aug. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tornáztam a terhesség előtt sem, most pedig szinte minden rokonom azzal nyaggat, hogy csinaljak kismama tornát, mert nem fogom bírni a szülést. De egyrészt nem is esik jól, másrészt volt nem rég méhszáj műtétem és nem is akarok kockáztatni, nehogy gond legyen :(
2020. aug. 8. 18:54
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem a torna a “megoldás”. Én például hiába voltam fitt, béna voltam, nem hallgattam a testemre és baromi sok ideig elhúzódott a szülés mert nem engedtem a vajúdó fajdalomnak, emiatt nem tágultam és nem ismertem fel a toló fájást. Pedig mi még gát masszázst is csináltuk gát olajjal az utolsó 2 hétben, az sem segített semmiben. 😄


Ha nem esik jól a torna akkor ne tornázz. Én sem bírom a tornát most, én inkább sétálok, az is jó mozgás.

2020. aug. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!