Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ugye nincs semmi baj? Más is...

Ugye nincs semmi baj? Más is járt így? Megerőltettem magam terhesen? A baba ugye jól van?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 27+1hkm vagyok.

Ma ahogy felemeltem az unokahugom belenyilalt a hasam aljába. (Máskor is emelgettem játék közben de semmi baj nem volt)

Le is tettem egyből. Vettem be magneb6ot és pihenek de még mindig fájdogál a hasam alja.(kb 10 óra óta) Baba mozog ahogy szokott. Vérzés nincs.

szerintetek?? más is járt így? meddig fájt? Minden rendben volt a babával?

Remélem nem ártottam neki. orvoshoz hétfőn tudok menni.


2018. márc. 3. 15:32
 1/10 anonim ***** válasza:
72%

Nehogy már ilyen miatt orvoshoz menj :DDD


Én fizikai munkát végeztem a 31. hétig, de mai napig meg nem állok, hiszen van egy 5 évesem, 4 hét múlva szülök.

Nekem is volt-van, hogy nyilall a hasam, vagy inkább a hüvelyemnél, azért próbálok óvatosan mozogni, de pl. felmosni se lehet 2 liter vízzel, így az is 10 kg minimum. A lányom pedig 25, habár őt már nem emelgetem, de sokat játszunk, birkózunk.

Sőt, mikor vele voltam terhes, a 6. hónapban költöztünk 3. emeletre (lift nélkül), na akkor se igazán tudtam pihenni.

Amúgy ezt a 3 emeletet minden nap megjárom legalább 2-3 alkalommal mivel kutyánk is van, bevásárolni is kell.

Szóval ne aggód túl a dolgokat!

2018. márc. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%

Terhesen ne emelgess gyereket, foleg, ha nem a tied, azaz nem muszaj. Nagyobb baj is lehetett volna, ugy nez ki pihenessel most el fog mulni, maximalis MgB6- adaggal.

Felelősségteljesebb legyél innentől.

2018. márc. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Általában figyelek az ilyesmire csak magával ragadott az a tündéri mosolya.

Visszatérve a kérdéshez, köszönöm a válaszokat.

sajnos kicsit aggódós típus vagyok. Első baba így még jobban félek minden szokatlan dologtól vagy jelenségtől.

Máskor is szokott nyilalgatni itt ott meg feszülni de mindig elmúlt rövid időn belül.

Remélem a kis manónkkal tényleg minden rendben és csak én reagálom túl.

2018. márc. 3. 15:44
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném, hogy ebből bármi baj lenne. Legközelebb jobban vigyázz, de ilyen előfordulhat bárkivel. Ha izom húzódott meg még fájhat egy ideig. Pihengess, szerencsére hétvége van. Minden jót, boldog babavárást kívánok! :)
2018. márc. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

Kellemes hétvégét.

2018. márc. 3. 16:39
 6/10 anonim ***** válasza:

Minap ugy jártam, hgy leguggoltam a kutyához, úgy etettem jutifalatokkal kézből..

Felálltam és belenyilallt..de nagyon...

Még másnap is éreztem..3-adnapja volt jobb..

Nem jó a hirtelen mozdulat eszerint


Eddig semmi nem volt, keményedni sem szokott..nem rúgja ki az oldalam a baba ., stb


Úgyhogy ne aggódj...nem megerőltettes, csak hirtelen volt a mozdulat


24 hkm

2018. márc. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ezzel vigyázni kell azért. Barátnőmékkel voltunk, megemelte kb. 20 hetesen az akkor 1 éves gyerekét, belenyilallt a hasába rögtön, le is tette a gyereket. Itthon vette észre a bugyin a rózsaszín pöttyöt az erőltetéstől, kórház, onnantól veszélyeztetett terhes lett. Valaki rekeszeket emelget és semmi baja, valaki egy kisebb emeléstől is rosszul jár. NEM EGYFORMÁK a terhességek szóval NE másra hallgass hanem arra hogy a tested mennyit bír!
2018. márc. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Pihentem egész nap. MabneB6 a szokásos adag és tusolás helyett fürdés egy két perc lustival. Azóta sokkal jobb :)

Egész nap figyeltem nincs e vérzés, de hál Istennek egy csepp sem volt.

2018. márc. 4. 00:56
 9/10 anonim ***** válasza:
Érthető az aggodalom de azért ha egészséges a terhesség nem lesz ennyirol se neked se neki baja. Nekem 15 honapos a fiam, aki nagyon anyas. Most ne szeretgessem? Ne vegyem fel ha sir vagy jön bújni? Hat nekem nem megy. A lépcsőn is le és Felhozom. Muszáj és ebben nincs választásom. Így a babamnak se. Szóval nem kell agyon félteni magunkat mert terhesek vagyunk de meg szakadni se szabad! Ha úgy erzed baj van menj dokihoz, de amúgy szerintem nincs gond!
2018. márc. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

köszönöm a válaszokat.

Mivel tegnap is fájt a hasam egész nap így ma elmentem nőgyógyászhoz.

Annyit mondott h emeljek a magneB6on 3x2re. A kicsi szívét nézte uhval azt mta tökéletes. A leletemen még szerepel h C:2000

A mult hónapban ez az érték 3000 volt.

nem baj h már 2000?? 27+4 hkm vagyok a mai napon

Elfelejtettem megkérdezni, házaséletet ugyanúgy lehet élni mint eddig??

2018. márc. 6. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!