Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12. hetes vagyok, és még...

12. hetes vagyok, és még nincs kiskönyvem. Az egyik ismerősöm letolt emiatt, hogy nem lesz meg a kötelező 10 bejegyzés a baba születéséig. Az orvosom mondta, hogy elsőként az uh-n, és a vérvételen legyek túl. Miért kell a 10 bejegyzés?

Figyelt kérdés
Akkor nekem már esélyem sincs arra hogy meglegyen?
2008. nov. 26. 16:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

4 vagy 5 pecsét kell a dokitól, hogy szülés után majd megkaphasd az egyszeri anyasági segélyt. Ezen kívül nekem van még benne 5 pecsét a védőnőtől.

Az első trimeszterben nem is írt bele nekem a doki, de azóta bepótolta. Ne izgulj! Menj a védőnőhöz, akkor megkapod a kiskönyvet. Még nem késtél le semmiről.

2008. nov. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

4 kell.

de a kiskonyv jo lenne, ha mar lenne, mert bele kene irni a vizsgalatokat, meg ilyenek. gyorsan jelentkezz be a vedonodhoz

2008. nov. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Még egy bugyuta kérdés: hol kell keresnem a védőnőmet akihez tartozom(Kecskemét)? Első babás vagyok, fogalmam sincs ezekről a dolgokról.
2008. nov. 26. 17:12
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Védőnő ügyben itt keresgélj,de ha az egyiktől megérdezed biztos tudni fogják, de amelyik a legközelebb van a lakhelyedhez.



[link]



30 heteske

2008. nov. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
szia, ha van háziorvosod szerintem ős is szívesen eligazít majd, ráadásul ő fog majd kiírni táppénzre, ha már nem akarsz dolgozni. Nekem sem volt a 12.hétig kiskönyvem, mert próbaidőn voltam a munkahelyen és nem kaptam szabit, hogy el tudjam intézni. Úgy tudom a nőgyógyásztól kell majd egy igazolás, hogy jártál terhesgondozásra, a kiskönyvet csak mellékelni kell, úgyhogy ne izgasd magad, nem késtél le semmiről!
2008. nov. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
12hetesen még nekem sem volt védőnőm,és már 5 bejegyzés van benne.23hetesen.Mikor vizsgálatokra mész vagy vérvételre azt mindig bejegyzik.
2008. nov. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!