Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aminocentesis kötelező vizsgál...

Aminocentesis kötelező vizsgálat? 23 vagyok, első baba, és nem akarom ezt a vizsgálatot.

Figyelt kérdés
2010. szept. 27. 16:56
 1/9 anonim ***** válasza:
23 éves vagy?Az eddigi szürések,vizsgálatok eredményei rendben voltak?
2010. szept. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Ez a vizsgálat csak 35 év felett kötelező.

Egyébként csak akkor javasolják, hogy megcsináltasd, ha a 12. heti genetikai vagy a 18.heti genetikai uh-n Down-kór vagy fejlődési, kromoszóma rendellenességre utaló jeleket találnak.

2010. szept. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem igaz! Még 35 éves kor fölött sem kötelező, csak ajánlott. mindenki maga dönti el, hogy bevállalja-e ezt a vizsgálatot vagy sem. Viszont, ha a babának valami baja van (genetikai probléma) ez az egyetlen vizsgálat, ami biztosan kimutatja. Ha a vérvizsgálatok vagy az uh eltérést mutatott, a biztos diagnózishoz el a vizsgálat ajánlott. Ja! egyébként a Down-szindrómás babák a 35 évnél fiatalabb anyák babái közül kerülnek ki inkább, épp amiatt, mert 35 év fölött nagyobb arányú a szűrés.
2010. szept. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen, 23 éves vagyok és 15 hetes. A 12. heti eredményeim negatívak, az UH és a labor is. Akkor tehát nem kell hagynom, hogy átszúrják a hasamat?
2010. szept. 27. 17:31
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha minden lelet rendben,akkor ne hagyd,de én azért megkérdezném a dokid,hogy mire alapozza ezt a vizsgálatot,illetve szerintem én ott is hagynám.
2010. szept. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem is értelek.Ha minden negatív miért került szóba?Annak azért csak van oka.Talán a családodban van olyan súlyos betegség,ami genetikailag öröklődhet?
2010. szept. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A dokival még nem került szóba, csak terheskönyven olvastam, hogy hamarosan ez következik, és gondoltam megkérdezem, mert hogy 4 terhes könyvünk van itthon, és már így is sokszor mond különböző dolgokat, és erről pl. azt írta, hogy 35.év felett kötelező, de azt nem hogy egyébként úgymond választható... ennyi.
2010. szept. 27. 22:30
 8/9 anonim ***** válasza:
szerintem nem indokolt az esetedben. de ha mégis kérik nem kell félni tőle, nekem volt és abszolult nem volt fájdalmas, viszont nagyon sok dolgot kizárt.....
2012. júl. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
uhhh most néztem hogy ez 2010-es kérdés.... akkor megoldódott gondolom :D :)))))
2012. júl. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!