Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan tudom megkülönböztetni...

Hogyan tudom megkülönböztetni a haskeményedést a haspuffadásól vagy hasfeszüléstől? SOS

Figyelt kérdés

Naponta legalább kétszer előfordul, hogy délutánra és estére kemény lesz a hasam. Olyan érzés mintha fellennék puffadva vagy túl ettem volna magam és feszül az egész hasam, elég kellemetlen érzés. Az így is gömbölyödő hasam, még nagyobbnak,kerekebbnek látszik.

Ez haskeményedés lenne? Ezzel a problémával azonnal orvoshoz kell fordulni? Jelenleg 17 hetes vagyok.



2020. aug. 10. 08:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Bármelyik lehet, de egyikkel sem kell orvoshoz fordulni. Mindenféle diszkonfort előjöhet terhesség alatt, amíg nincs erős görcs, ill. vérzés, nem kell aggódni. Ha nagyobb és feszesebb a hasad, jó eséllyel puffadás, ha inkább fizikai erőlködés (akár hosszabb séta) hatására jön ki, és pihenéssel javul, inkább feszülésről lehet szó. Pihenj sokat, szedj magnéziumot, és minden rendben lesz :) Jó babavárást!
2020. aug. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szedek magnéziumot napi 3*1 Magnerot tablettát, de nem használ :/ Megpróbálom akkor a Magnesolv port hátha az hatásosabb nekem.
2020. aug. 10. 08:49
 3/5 anonim ***** válasza:
A haskeményedésnél érzed hogy a HASAD tehát ahol a baba van az feszül, kemény. A haspuffadásnál mélyebben a beleidnél is érzed hogy ott feszül, puffad.
2020. aug. 10. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Akkor remélem csak haspuffadasról van szó.

Nálam ez nem pár percig tart, mint amikor más kismama is ír a haskeményedésről hanem legalább fél óra vagy több.

2020. aug. 10. 09:01
 5/5 anonim ***** válasza:
89%
Mindenórás terhes vagyok, de bevallom hogy nem nagyon tudom ezeket megkülönböztetni egymástól még most sem. Onnan szoktam tudni, hogy kis/nagywc vagy gázok kieresztése után megkönnyebbülök, és ahogy a többiek írják, a keményedés pihire szűnik. De nekem nagyon hasonló érzés az összes, pláne most hogy folyamatosan ingerem van mindenre...
2020. aug. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!