Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Honnan lehet megkülönböztetni...

Honnan lehet megkülönböztetni a baba mozgást és a bélmozgást?

Figyelt kérdés
Én érzek valamit de nem tudom eldönteni hogy az a baba vagy csak bélmozgás? Most leszek 15 hetes és tudom hogy még nem olyan nagy a méh sem hogy fent érezem a babát én inkább a küldököm alatt érzek valamit. Bàr mondjuk azt elhiszem hogy ilyenkor még korrai lenne :/
2019. márc. 30. 11:08
 1/7 anonim ***** válasza:

15 hetesen azért már érezheted ha szerencsés vagy, bár a legtöbben a 18. hét környékén kezdik érezni.

Megmondom őszintén anno mikor elkezdtem érezni a babámat, akkor biztos voltam benne, hogy nem bélmozgást érzek. Nekem sosem voltak ilyen bugyborékolások meg pillangó érzések, hanem egyértelmű apró kis rúgások voltak a köldököm alatt picivel. Fura módon mióta egyértelműen mozog a babám ( most 27 hetes vagyok) csak azóta szoktam elbizonytalanodni bélmozgás ügyileg, hiszen azóta már mindent magzatmozgásnak vélek ami a hasamban történik, pláne mióta már köldök fölött van a méhem, így a gyomromba is kisugároznak a mocorgások. Szóval nekem inkább most nem olyan egyértelmű. Amíg pici volt és tudtam, hogy csak gyenge mozdulatokat végez addig egyértelmű volt, de mióta nagyobb és képes a finom kis mozgásokra és nagyobb rúgásokra is, azóta nem mindig tudom mi van :)

2019. márc. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nehéz megkülönböztetni, legalábbis nekem mindig okozott kis fejtörést. Kb én is 15-16.héten kezdtem érezni, de onnan tudtam hogy a bélmozgás nekem inkább mintha görcsszerű lett volna, kissé erősebb, a baba olyan csiklandós aprócska mintha lepkeszárny csapdosott volna, vagy pl mint amikor az ujjaddal zongorázol a bőrödön.


Elég furán írtam le, de én ehhez tudnám hasonlítani. Aztán a 18.héttől rendes rúgást éreztem, a bélmozgásom ugyanaz a "görcsösebb" volt.

2019. márc. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Csam az a furcsa hogy pont a méhemnél érzem ezeket. Már 3 napja mocorog a gyomrom és ez biztos hogy a gyomrom mert bugyurog is közben :D amit lent érzek az más
2019. márc. 30. 11:23
 4/7 anonim ***** válasza:
Teljesen más a kettő :) a baba pici csiklandozáshoz hasonló érzést csinál, mintha sok nagyon apró buborék picit mozdulna..
2019. márc. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Olyan mintha simogatnának belülről, nem csikiz meg nem is pillangó érzés. Lehet már csak útólag fogom megtudni hogy ez valójában ő volt e akkor vagy csak simán a beleim szórakoztak velem :D
2019. márc. 30. 11:27
 6/7 anonim ***** válasza:
32%
Annyiszor olvastam már ezt a bélmozgást, mi az a bélmozgás? Nekem nem mozognak a beleim. De egyetlen szervemet sem érzem hogy mozogna vagy működne.
2019. márc. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyértelműen simogató érzés volt, úgyhogy akár a baba is lehet, bár nagyon picike még hozzá. Két-három hét múlva egyértelmű lesz majd, ne aggódj :) A végén meg majd visszasírod ezt a finomkodást, miközben a gyerek a bordáidon zongorázik a lábujjaival :D
2019. márc. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!