Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg olyan gyakori, hogy a...

Tényleg olyan gyakori, hogy a nagyszülők láhatóan jobban szeretik az egyik unokát, mint a többit?

Figyelt kérdés

Sok kérdés volt itt ezzel kapcsolatban mostanában, lásd tegnap is.


Hogy a nagyszülők a második/sokadik unokát már nem várták ugyanakkor lelkesedéssel, nem látogatják olyan gyakran, az egyiknek mindenfélét vesznek, a másiknak semmit...


Mert oké, lehet, hogy van titkos kedvence a nagyszülőknek, de mi az oka, hogy ezt nem is próbálják elkendőzni, hanem az egyikkel látványosan többet foglalkoznak? Nem is veszik észre?



2020. aug. 20. 11:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Elsőszülöttségi jog.
2020. aug. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én mamám megmondta, nővérem a kedvenc, mert ő az első, bátyám, mert ő fiú, én meg húgom csak voltunk.

De éreztük is. Nekik jogsit fizetett pl és sok hasonló, míg mi hugommal semmi ilyet nem kaptunk. Fel se fogta, hogy nekünk ez milyen lehet. Hiába minden szó.

2020. aug. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is különbséget tesz az unokák közt az egyik nagyi, de nem születési sorrend alapján.
2020. aug. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én pl. egy nem szeretett unoka vagyok.
2020. aug. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
94%
Minden nagyszülőnél van kedvenc unoka, ahogy kedvenc gyerek is volt, csak a normálisabbak nem éreztetik ezt a gyerekekkel. A látványos kivételezés primitív embereknél szokás.
2020. aug. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Engem is kevésbé szerettek a nagyszüleim, mint az unokatestvéremet vagy az öcsèmet. Èn kicsit csúnyácskább, szorongóbb, csendesebb, kevésbè tàrsasági gyerek voltam, mint ők. Unokatesóm mindenben részt vett, kiàllt a suliban, verset mondott, mesét mondott, táncolt, egyszóval rá büszkèbbnek lehetett lenni, mint rám. Az öcsém pedig a régen várt fiú unoka volt, így hàrmunk közül èn voltam mindig is a láthatatlan. Nyíltan ezt sosem mondták ki, de mindig èreztem, hogy különbséget tesznek köztünk. Hogy ez szándèkos volt-e, vagy ők észre sem vettèk, már nem tudom sajnos megkérdezni.
2020. aug. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Én kedvenc voltam. Az meg csak kellemetlen mert nem tudok mit tenni a többiekért. De volt egy még kedvencebb, annak saját háza van, és ráakarták hagyni a házukat... kizárva ezzel a gyerekeiket meg a többi unokát. Mondjuk nem kellett volna az a ház, de elég genya dolog.


Én azért voltam kedvenc, mert kései unoka voltam, egy kis extra meglepi.

2020. aug. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nálunk mindkét részről csak a fiú unokát szerették. Mikor unokatesóm (fiú) minden nyáron új biciklit kapott, én Kojak nyalókát. 😅 Másik oldalról nyaralás, nekünk csajoknak semmi. Anyukámnak ez mindig rosszul esett, így ő extrán fog ügyelni rá, hogy ne kivételezzen. Férjem szüleinél az öccse a minden és egyetlen, nálunk jön először a baba, egy kislány. Szerintem csak addig fogják szeretni, amíg sógoromnak nincs gyereke. Ha a saját gyerkeik között ilyen extrém módon kivételt tettek, az unokákkal miért ne tennék?
2020. aug. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nálunk nem tettek különbséget. A szüleim egyébként igen, úgyhogy én állítom, azért maradtam normális, mert a nagyszüleim egyformán szerettek minket. (Együtt is laktunk velük, illetve a szomszédban.)

Az unokatesóimat is ugyanannyira szerették, szóval ők egyenlőséget tartottak ebben.

Biztosan rossz érzés a nagyszülői elutasítás egy gyereknek, de ha ti, szülők szeretitek őket, akkor nem fog maradandó nyomot hagyni a személyiségükben. Csak nem fogja szeretni a nagyszüleit. Gondoljatok arra, hogy a nagyszülők lesznek kevesebbek ezzel.

2020. aug. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nálunk az egyik nagymamám kedvenc gyerekének a gyerekei voltak mindig is a kedvencek hiába voltunk mi a tesóimmal és a többi unokatesómmal sokkal “szebbek”, okosabbak, hiába értünk el sokkal többet, hiába segítettünk többet akkor is mindig a nagynéném gyerekei voltak az etalonok, állandóan azt hallgattuk, hogy ők mennyire csodálatosak.

A másik nagymamám kedvence a legkisebb unoka mert ő a legkisebb és pont. Mi segíthettünk amennyit bírtunk, tölhettünk nyarakat el velük a telkükön akkor is a 10 évvel fiatalabb, legkisebb unoka a kedvenc aki amúgy soha nem látogatja vagy hívja őket. Van ilyen, túltettük magunkat rajta. 🤷‍♀️

2020. aug. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!