Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti hogy mondtátok el a párotok...

Ti hogy mondtátok el a párotoknak/nagyszülöknek, hogy babát vártok? Tudom sok ilyen kérdés van/volt de olyan jó olvasgatni.

Figyelt kérdés

5 hónapja próbálkozunk szóval nekem még nincs ilyen történetem, de hátha ihletet meríthetek a sztorijaitokból :)

elöre is köszönöm ha elmesélitek



2018. jún. 8. 11:07
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

Nálunk sincs még baba, mi is kb 5 hónapja próbálkozunk.


Ismerősök sztoriját le tudom írni. Közeli családtagnak pont Karácsonykor telt le a 3 hónap, akkor közölték velünk is. Nagymamának és nagypapának az ajándéka közé volt rejtve egy kis zokni, nagy volt a meglepetés, mert a szülők úgy tudták, hogy a pár nem is akar gyereket, illetve már nagyon régóta együtt vannak.


Legtöbb esetben viszont olyanokat tudod, ahol simán egy ebéd alkalmával, vagy telefonon közölték a szülőkkel a nagy hírt.


Ha nekünk is összejönne, akkor én arra gondoltam, hogy mivel szüleim nagyon messze laknak tőlünk, küldenék egy képeslapot nekik, a baba nevében :) Így én is izgulhatok, és várhatom a reakciót, nem tudhatom mikor érkezik meg. Szerintem ez izgi.

Férjem szüleivel pedig valamilyen más módon, arra gondoltam, hogy csináltatok egy képet, amin rajta lesz az én, párom cipője, és egy kis cipő. A cipők alatt pedig a születési évszámok :)

2018. jún. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%

A páromnak semmi különös,mert együtt izgultunk. Csak az orra elé dugtam a tesztet.

A nagyszülőknek ilyen kupont csináltunk,ami nagypapa/nagymamaságra "váltható", és a szülés várható időpontja volt a beváltás időpontja. A kártyán rajta volt az UH kép is. :)

2018. jún. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%

Az elsőnél a férjem hozott tesztet,mikor vásárolni ment,mert feltűnt,hogy már vagy egy hete késik.Együtt izgultuk végig a perceket,míg a teszt eredményére vártunk.Anyukámnak telefonon mondtam el,az első vizsgálat után,mikor az orvos is megerősítette.Anyósomnak a férjem mondta el a 12. heti uh után.Ő nem akarta előbb közölnj vele.

Most vagyok 14 hetes terhes a másodikkal.Egyik este olyan érzésem volt a melleimben,mint mikor szülés után belövel a tej,egy kevés ürült is.A menzeszemig még volt pár nap,de sosem volt ilyen tünetem előtte.Mondtam a férjemnek,kimegyek a mosdóba,volt itthon tesztem,azt is vittem magammal.Szinte azonnal kirajzolódott a második csík.Azonnal szóltam a férjemnek,és kétségbe estem,mert ugyan terveztük,de nagyon hamar összejött az elsőhöz képest,ráadásul azon a héten a férjem egyik napról a másikra elvesztette a munkáját.Megbeszéltük,a családnak csak a 12.heti uh után mondjuk el.

Mi ezt a fajta bejelentést választottuk.

[link]

Annyi különbséggel,hogy a tábla fel volt akasztva,és a lányunk kezében tablet volt,amire beállítottuk az uh képet.

Ezt tettük fel a facebook-ra.Persze a nagyszülőket felhívtuk azért telefonon is.

2018. jún. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
A férjem eléggé szereti a kocsiját, pár havonta én szoktam vásárolni neki tisztítószereket a kocsiba, illatositót, stb.. egy ilyen csomaggal készültem neki, de benne volt a szatyorban még egy “Baby on board” matrica is.. :)
2018. jún. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

köszönöm hogy meséltek. Jöhetnek még persze történetek :)

4-es: ez nagyon jó. Párom is autómániás. Ezt megjegyzem magamnak ha nem baj :)

2018. jún. 8. 12:08
 6/8 anonim ***** válasza:
69%

Párommal együtt csináltuk meg a tesztet. Én láttam meg először, hogy pozitív. Nem akarta elhinni, gyorsan ment és megcsinálta még a maradék tesztekek. Majd együtt ugráltunk örömünkben!


Nagyszülőknek akkor mondtuk el mikor már voktam orvosnál is. Egyszerűen odaadtuk azt a kis leletgyűjtőt. Csak néztek! Meglepődtek rendesen! Mindig hangoztattam, hogy 2-3 év múlva tervezzük, nem akartam, hogy mindig kérdezősködjenek.

2018. jún. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Terhes vagyok
2018. jún. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Vettem egy kis ajándékdobozt ès abba beletettem a 2 pozitív tesztet, egy cumit, ès egy kis csörgőt. Azt adtam oda a páromnak, amikor hazaèrt a munkából. Emlèkezetes maradt, jókat szoktunk nevetni, mert azt hitte a tesztekre, hogy lázmèrő. :)

A közeli rokonokhoz elmentünk ès megmutattuk az első ultrahang fotót. A barátainknak a 12 hetes genetikai ultrahang kèpèt küldtük el. :)

2018. jún. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!