Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Bajcsyhoz tartozók! Hogy...

Bajcsyhoz tartozók! Hogy működik ez a 12 hetes kombinált teszt? Bejelentkezés hogy, hol, mennyivel előtte?

Figyelt kérdés
Az orvosom a Bajcsyban dolgozik, és a védőnő azt mondta, hogy a Bajcsy így elvégzi ingyen ezt a tesztet. De nem tudom, hogy is kell bejelentkezni, vagy csak odaállítok? Tudna valaki segíteni?
2010. aug. 5. 12:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

off: az, hogy ingyenes nem attól függ, hogy ott dolgozik-e a dokid vagy sem, hanem hogy a sejtbankban van-e az adott kórházzal szerződése vagy sem.

amúgy hívd fel a kórházat és kérdezz rá a bejelentkezésre.

2010. aug. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 nini24 ***** válasza:

Szia!

Gondolom kaptál beutalót a dokidtól a kombináltra. Ha igen, akkor egyszerűen menj oda reggel (Bajcsyba), érdemes negyed 8 körül odaérni, lent a főépületben bejelentkezni a terhes laborba, majd felmenni a nőgyógyra, a labor+NST ajtó előtt lecsüccsensz, és kivárod a sorod. Kérdezd meg ki az utolsó, mert nem szólítanak. Bent odaadod a beutalót a nővérkének, ő kitölti a papírt, kérdezget 1-2 dolgot, leveszi a vért, és ennyi. Én smst kaptam 2 nap múlva, hogy a neten ezzel meg ezzel a kóddal megnézhetem az eredményt.

Remélem segítettem! Boldog pocakosodást!

Egy 33 hetes kismama :)

2010. aug. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm, Nini! Még nem kaptam beutalót, most 7 hetes vagyok, lassan 8, és a dokim szabin van, legközelebb szept.3-án rendel, de addigra 11 hetes leszek. A védőnő ajánlotta ezt a tesztet, mert a doki az csak visszavár vizsgálatra. De szeretnék azért tutira menni, hogy minden rendben. És nem tudtam, hogy kell rá beutaló, szóval köszi :). Még nagyon az elején vagyok. Egy barátnőm ajánlotta a 12 hetesre, hogy menjek 4d-re, mert ott is minden kiderül, és alaposabban meg is vizsgálják a babát. Mondott egy akciós helyet is, nekem megérne 10 ezer forintot az is, és ráadásul elfogadják azt a vizsgálatot is. Mi a véleményed erről? Külön-külön melyik, vagy mindkettőt ajánlod? Köszi még egyszer a választ.

Az első válaszolónak is köszi, bár ettől nem lettem okosabb, azért aranyos vagy, hogy válaszoltál.

2010. aug. 5. 13:10
 4/16 anonim ***** válasza:

4d-re én később mennék, majd csak 24. hét után.

kombinált tesztnél van vérvétel is. tehát az kifejezetten a down kórt és más kromószóma rendellenességeket szűr ki.

tehát szerintem kicsit más a célja a kettőnek.

azt tudni kell, hogy a kombinált teszt sokkal megbízhatóbb eredményt ad, mint majd a 16.heti afp. tehát ajánlott megcsináltatni, főleg, ha ingyen van.

2010. aug. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Szió!


Hát még ráérsz, és a dokid is visszajön, mire a 12 hetesre kell menjél, biztos majd ad beutalót, de azt hiszem időpontot Neked kell kérned, hacsak a dokid meg nem teszi ezt helyetted, ezt kérdezd meg. Amúgy a 12 hetes Uh 11-13 héti jó, nem kell pont a 12 héten menni.


Szerintem ne menj el maszek dokihoz a 12 héten, tök felesleges, a kórházban is jó Uh-os dokik vannak erre a genetikai szűrésre, és a 12 héten a 4d-n még nem sokat láttok...de ha Te ettől megnyugodnál, akkor menj el.:-)


A kombi teszt a Bajcsyban valóban ingyenes, időpontokat kell kérni majd, és kell beutaló is a dokidtól, de tuti, hogy visszajön, és el fogja ezeket mondani, ha nem akkor kérdezz rá.


üdv

2010. aug. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 nini24 ***** válasza:

Szóval, nekem nem kellett időpont hozzá, csak mentem és kész. És ez márciusban volt, tehát elég aktuális :) Igen, tényleg ráérsz még, addigra a dokid is itt lesz, és ír beutalót. :) Valóban, a kombi teszt attól kombi, hogy egy Uh és egy vérvétel a részei. Az Uh-ra, ha a Bajcsyba akarsz menni, (érdemes, mert ezt fizeti a TB, engem a dokim megszívatott és magánban csinálta meg nekem, így 18000 ft!!!!-ot kért érte, Tehát ne hagyd magad!!!! :))tényleg kell, ha jól tudom időpont, de ha felhívod őket, megmondják [link]

Ha úgy érzed, megnyugodnál egy 4Dtől, menj, de sztem a kórházban is jó a kütyü :) Vagy ha elfogadják a 4d-set a kombi teszthez, akkor lehet érdemes kiadni érte a 10 000-et. :) De érdemes inkább a 18. héten menni, akkor is van genetikai UH, és akkor már a 4D-n is jobban láttok mindent:)) Mi voltunk a 15. és a 26. héten, a 15. heti teljesen felesleges volt, de nagyon izgalmas :)) De igazi babamozi a 24. hét után lehet, arra azért készülj fel :))

Megkérdezhetem, ki a dokid a Bajcsyban?

2010. aug. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Sulyok a dokim, nagyon sok jót hallottam róla, és velem is normális volt, amikor nála jártam. Ismered?

2010. aug. 5. 14:18
 8/16 anonim ***** válasza:

13.33 vagyok.


Én meg februárban voltam, és Nekem kért a dokim időpontot, de lehet, hogy ez nem kötelező, csak esetleg akkor nem kell sokat várni, gondolom. :-)


Sulyok doktorról Én is jókat hallottam, Ő biztos elmondja Neked ezeket a dolgokat...

Nekem egy fiatalabb dokim van, Dr. Toldi, Ő is nagyon jó, és aranyos fazon.


38h.km.

2010. aug. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 nini24 ***** válasza:

Kedves Utolsó!

Akkor te jól jártál, én ezzel is benéztem :) Sulyokról én is jókat hallottam, én a Mosonyihoz járok! Ő az egyik genetikás, a Ferenczyvel karöltve, ha minden igaz! Jó babázást kívánok mindannyiótoknak, és jó babavárást! :)

2010. aug. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:

Sziasztok, én mult csütörtökön voltam ezen a vérvételen, elötte szerdán voltam a dokinál, adott beutalot. Csak odamentem a Bajcsyba, lent bejelentkeztem..felmentem ...az nst+kislabor szoba elött leültem..jött a csajszi, adta a papirt, kitöltöttem és már vették is a vért, ma kaptam meg az eredményt, vagyis csak az smst a koddal, a sejtbank.hu oldalon meg megnéztem. jo babavárást:)

Meli

2010. aug. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!