Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Macskások, titeket cseszegette...

Macskások, titeket cseszegettek, hogy a baba majd mindenfélét elkap a cicától?

Figyelt kérdés

Engem igen, nem is egy ember. Kizárólag benti, féregtelenített és tisztán tartott, egészséges cicám van.


Már a várandósságom elött is megkaptan, hogy ki kellene raknom, mert a baba majd mindenféle betegséget el fog kapni tőle, pl. toxoplazmózist ès akkor elvetélek vagy beteg lesz.


Én meg hiába mondtam, hogy benti cicától kb. 0% esélyem van elkapni, mert már maga a cica sem nagyon tudja honnan összeszedni, csak mondják tovább...Mert XY-nak beteg gyereke született 20 éve, és macskája volt...


Körülbelül az jött le, hogy egy felelőtlen sz*r vagyok, akit nem zavar, ha veszélyezteti a gyereke egészségét.


Nem tudom, mi lesz, ha megszületik, következik a "ráül majd és megfullad" kezdetű szöveg.


Ha kinti oltatlan macska lenne, még csak-csak megérteném, azokat én sem simogatom kismamaként, de nálam ugye nem erről van szó.


Nálatok volt cseszegetés a cica miatt?



2020. aug. 24. 18:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
Nem, mert nem állok szóba idiótákkal. Te is ezt tedd. Akik ilyeneket mondanak, hogy “ki kellene rakni”, azok a nagytestóval is így viselkednek, amikor megszületik az új gyerek. Ne hallgass senkire.
2020. aug. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%
Nekem mondtak ilyeneket, nem érdekelt, tiszta féreg hajtott benti macskánk van, és nem hagyom állni a kakit az alomban sokat, ráadásul zárt alom. Viszont a ráül és megfullad valós félelem nálunk, mert a mi macskánk kifejezetten imád arcra telepedni, a tenyésztője volt olyan okos és a nyakán, arcán altatta egy két hetes cicaként..én már többször ébredtem macskával a fejemen/nyakamon, vagy olyan közel, hogy a feneke az arcomban volt teljesen, nekem dőlt, szóval mikor aludtunk, a macskát kizártam, aztán jópárszor mikor rátelepedett a gyerek fejére, elzavartam mérgesen. Azóta csak az én fejemre mászik, de szerintem erre pszichésen szüksége van, olyankor dagaszt a legjobban.
2020. aug. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
81%
Nem foglalkozok hülyékkel
2020. aug. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
69%

Nálam is felmerült, de elintéztem azzal, hogy van rá teszt meg gyógyszer, szóval beteg az nem lesz, a "majd ráül" dolgot meg annyival, hogy majd odafigyelünk. Aki engem ismer, az nagyon nem mer amúgy beszólni a macska miatt, ő is gyerekünkként van kezelve, és én ezt mindig is vállaltam. Egy rokonom szidta egyszer, úgy helyretettem, hogy azóta se mert rá rosszat szólni.

Amúgy mosatlan gyümölcstől előbb lesz bajod, mint a macskától. A toxoplazma 2 hétig fertőz max, és egy macska egyszer kapja el, ha elkapja.

2020. aug. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
75%
Nem.Mindenki aki ismer bennünket tudja, hogy rendszeresen állatorvoshoz hordjuk, minden szükséges oltást,tablettát megkap, chippelt, útleveles macska:), aki pontosan tudja lakáson belül hova nem szabad mennie.Szóval elfér a gyerek és a macska.Sose volt gond.
2020. aug. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
80%

A nagymamám szerint azért adott nekünk a Jóisten két fület, hogy az ilyen ostobaság az egyiken bemehessen, a másikon meg ki.

nyilván nem hagyod majd a macsekot ráfeküdni a babára, és később a cicát is megvéded a totyogótól, ha kell.

2020. aug. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
76%

Te ismered a macskádat, te tudod, hogy gondozva van. Ennyi elég. Mindenki fél mindentől és persze, hogy az egy negatív eset marad meg és nem a több tízezer, amikor nem volt gond az állat-baba kombóval.


Nekünk volt cicánk és kutyánk is, anno anyumékat senki sem csesztette.


Ne törődj velük (ha nem lenne macska, akkor másba kötnek bele) és örülj annak, hogy a babád egy állattal együtt nő majd fel, ami szerintem fantasztikus dolog.

2020. aug. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
82%
Gyerekként mindig voltak macskaink, soha nem volt semmi bajom tőlük. Most a fiam mellett kutya van, és eddig még neki se volt baja.
2020. aug. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
79%
Igen, meg majd ráfekszik, mert tej szaga lesz, és megfojtja... Lassan fél éves a kisfiunk, a macskáink a közelébe sem mernek menni, és nem kapott el tőlük semmit.
2020. aug. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
51%
Nekem mondtak ilyeneket, de van olyan természetem, hogy hamar lehiggasztok mindenkit.
2020. aug. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!