Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy vásároltok a még meg nem...

Hogy vásároltok a még meg nem született babónak ruhákat? Még a 21.hétben járok de nagyon sokan már most beszerzik... de ugye félek, hogy túl nagyok vagy túl kicsik lesznek. Ti hogy kezdtetek neki??

Figyelt kérdés
Még első baba így nagyon izgulok..

2020. aug. 24. 06:54
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
50%
Én eddig nem sok ruhát vettem, ellenben nagyon sokat kaptam amiben vannak nagyon picik is ha esetleg kicsi baba lesz.
2020. aug. 24. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
51%

Én a ruhavásárlást hagytam legutoljára.


A nemét sem akartuk tudni, így unisex ruhákat vásároltunk, a 34. héten.


56-62-es ruhákból vettem 4-4 szettet, mindenből. (Body, hosszú-rövid, rugadalózó, ujjas-ujjatlan, 1 kiskabát stb.)


50 cm-el született, így mire hazajöttünk a kórházból, másnapra, odaért a H&M-es rendelésem a megfelelő méretből kiegészítésként, plusz pár nagyobb mérettel.


Illetve, addig, Apa is beszerzett még pár aranyos rugit és bodyt.


Én, nem használok használt ruhát, sem a gyerekemnél sem magamnál, így nálunk ez nem volt opció.


Bőven el voltunk látva ruhával időben.

2020. aug. 24. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
48%

Turiban.


Nem pusztítom a környezetet még jobban újonnan vásárolt ruhákkal, hogy aztán a gyerekemnek màr semmi ne jussom 20 év múlva.

2020. aug. 24. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
94%
Vettem 56-osat, rendeltem a neten, a lányom korábban jött, úgyhogy a férjem vett a tesco-ban ennél is kisebb body-kat, két hét múlva már jó volt rá az 56-os, 1 hónap múlva már 62-es kellett, érdemes olcsót venni, mert nagyon kevés ideig hordják, 1-2 hónap 1 méret az elején.
2020. aug. 24. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
92%
Én nagyon sok ruhát kaptam rokonoktól, barátnőmtől. 56 és 62 mindenképp legyen. Ha esetleg nagyon picike lesz, vesztek még 50eset. Az ha nagyobb nem baj. Az újszülöttek nőnek mint a gomba. Hamar belenő.
2020. aug. 24. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
72%
Nem igazán kell új ruhákat vennem. Több helyről kaptam 50-68 méret közötti nagyon szép állapotban lévő ruhákat, bundazsákokat, alvózsákot. Vastagot és vékonyat egyaránt. A novemberi gyerekemnek nem igazán találtam semmi vastagabbat nyáron (mily meglepő) úgyhogy csak kis sapkát-kesztyűt meg zoknit vettem, 1-2 kis nadrágot.
2020. aug. 24. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
66%

Nekem mindenki azt mondta első babánál, hogy ne vegyek 50-est, mert minek.

3470-nel es 50 cm-rel szuletett, majdnem egy honapig hordott 50-es ruhákat úgy, hogy mosipelust hasznaltunk, ami nagyobb batyut ad.

Rajta borzasztoan logtak az 56-os ruhák ujszulottkent.

Mivel extra bukos volt, volt, hogy napi 3-4 szett is elment. Par darabot még vennie kellett a ferjemnek, hogy mindig legyen tiszta.


Egyebkent fillérekért lehet venni turiban es babas csoportokban is nehanyszor hasznalt vagy teljesen uj rucikat. Ha tul kicsit veszel, max eladod.


Most a masodik lanyunkat varjuk, elraktam az elso lanyunk ruhait, de azert veszek majd meg parat neki is,

28 hetes vagyok. Szerencsere a szezon is ugyanaz, elso lanyunk decemberi, a mostani novemberi lesz. 50-eseket mindenkepp veszek, mert teljesen szetbukta az elso lanyunk azt a par darabot, ami volt neki. :)

2020. aug. 24. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
80%
Bababörzén, használtan, plusz Brendon, H&M, C&A, Aldi, Lidl. Én már nagyobb méretekkel is készültem. A tesóméknál pár hónap különbséggel jön a baba, így én úgy készülök, hogy adok is mindent tovább, illetve ha még használunk egy méretet, ami oda már kell, akkor is fogok tudni adni. (Ők adtak egy nagyobb összeget a babavárás elején, mikor még nem volt tudható, hogy nekik is összejön, és abban állapodtunk meg, hogy akkor így "adom vissza").
2020. aug. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
76%

7, ez érdekes. 50-es ruhák 50 centiig és/vagy 3,4 kg-ig ajánlottak. Nem is jött rá a kapott 50-es egyik gyerekemre se.

Egyikük 3300 g és 49 centi, másik 3430 és 52 cm volt. Mindketten 56-ossal indítottak mosipelus nélkül és összvissz 1 hónapig hordták. (Egyébként később egyikükkel moshatóztunk, tudom mekkora puttony, így még kevésbé hihető számomra).

2020. aug. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
39%
Itt miért van szinte mindenki így lepontozva? Mindenki a kérdésre válaszolt...
2020. aug. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!