Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mentetek terhesség alatt...

Mentetek terhesség alatt táppénzre mert nem tudott koncentrálni, ellátni a feladatát rendesen?

Figyelt kérdés

Testileg a szédülés, hányás fennáll, viszont orvosilag nem vagyok "veszélyeztetett terhesnek" titulálva. A munkámat egyre kevésbé tudom ellátni, hiszen folyamatosan szédülök, hányok, türelmetlen vagyok és ülő helyben el tudok aludni délutánra.

Kezdtem azt érezni, jobb lenne elmenni táppénzre. Más is járt hasonló cipőben?

A veszélyeztetett terhességnél a táppénzt kicsit keveslem, de már lelkileg elfáradtam.

Egy 21 hetes anyuka.



2020. aug. 25. 06:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Szia! Én most leszek 16 hetes, és szeretnék már táppénzre menni. Egész napos álló munkám van, a lábaim, a derekam szét szakadnak annyira fájnak. A stressz is megvisel ami a munkával jár. Sokszor nehezeket is kell emelni, bár munkatársaim próbálnak kímélni amennyire csak tudnak. Én úgy vagyok vele, inkább a táplénz hiába kevés, mint hogy magamat kikészítsem
2020. aug. 25. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
A nők többsége minden indok nélkül hagyja abba a munkát, jó előre eldönti, mikor megy el táppénzre. Szóval ne legyen emiatt lelki furdalásod. Ha kéred, kiír a doki. Ez olyan, mint a császár. Ha akarnak, találnak rá indokot.
2020. aug. 25. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Én nem vagyok az a kummantós fajta... de a stresszt nem tudok kezelni, amit a rosszullétek és a fáradság okoz... a kollégámat megütni pedig nem szeretném 😀😀😀😀😀
2020. aug. 25. 06:48
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem ajánlott fel a munkáltatótok másik munkakört?
2020. aug. 25. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

25 hetes kismama vagyok, irodai munkám van, és még dolgozom szeptember végéig. A táppénz kevés lesz, a fizetésed mindössze 60%-a.


A munkáltatód köteles lenne könnyített munkakört felajánlani neked.

2020. aug. 25. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ez könnyített munkakör mert fizikailag semmi megerőltető... de lelkileg meg mentálisan igen... és a napi 8 óra 30 perc a fárasztó, a folyamatos űlés, utazás egyaránt...
2020. aug. 25. 07:53
 7/11 anonim ***** válasza:
10%

Komolyan ezeket nem értem. Mikor majd a másodikat várod, akkor nem lesz fárasztó a nagyobb után rohangálás, de most az üldögélés az?


Az meg, hogy nem tudod kezelni a stresszt, nem a terhességtől függ. Vegyél egy stresszlabdát.

2020. aug. 25. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Eddig tudtam kezelni... most nem tudom. Napi 3-5 óra alvás nem igazán tesz jót sem a babának sem nekem... és mivel már 3szor elájultam, ezétz gondolkodtam a táppénzen...
2020. aug. 25. 09:08
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Persze, beszélj az orvosoddal.

Ja, és ne törődj a kötekedőkkel! ;-)

2020. aug. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Írasd ki magad nyugodtan ha úgy érzed.
2020. aug. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!