Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 20 hetes vagyok és már nem...

20 hetes vagyok és már nem tudom, hova fordulhatnék?!

Figyelt kérdés

A terhességem eleje óta küzdök hüvelygombával

Már használtam Klion hüvelytablettát, Lactofeel hüvelygélt és Canestent

A tenyésztés eredménye szeptember 2.-án jön meg

Tudna valaki segíteni nekem akinek sokszor volt már ilyen baja? Melyik az a gyógyszer ami fixen elmúlasztotta és terhesen is használható?



2020. aug. 25. 12:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem gombád van, hanem kevert baktériumod, ha ezek egyike sem használt..
2020. aug. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%
Nem kötekedés, nem tudom hogyan étkezel, de megpróbálhatnál egy cukormentes+szénhidrátszegény diétát, mondjuk IR diétát, hátha segít. Nekem mindig akkor jön ki a bajom, amikor ezeket túltolom.
2020. aug. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

A klion ideig oraig hatott

Meg enyhen zoldes folyasom is szokott lenni ugyhogy valami baci😞

2020. aug. 25. 12:51
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt végig terhesség alatt,nem gyógyította semmi,csak ideig óráig volt jobb 2,3nap kb.

Barátnőm 30hetes,ugyanezzel a gonddal küzd,nála sincs semmi ami hat.

2020. aug. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
66%

Ha enyhén zöldes folyásod van, az komoly fertőzést mutat.Nemi betegségre pl. Gonorreára vagy a méhnyak gyulladást is.


Nemi betegségek

A sárga, vagy sárgászöld folyás a legtöbbször valamilyen nemi betegségre, például gonorrheára utalhat. Ezt a folyás azonban jelezheti a méhnyakgyulladás kialakulását is.

2020. aug. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Jaj de jo😞😞😞
2020. aug. 25. 13:07
 7/11 anonim ***** válasza:
2020. aug. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nincs tippem..de ha megjön az eredményes akkor nyilván okosabb leszek és legalább megtudod mi a probléma.de valószínű valami jó nagy fertőzés lehet ha a fent említett dolgok sem segítettek..próbáld a cukros ételeket kerülni és minél több folyadékot inni..maximum még esetleg kamillateàs ülőfürdő.szoritok hogy ne legyen nagyon nagy baj..
2020. aug. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
33 hetes vagyok, folyamatosan gombam van, folyamatosan kezelnek, használom a kupokat, mindig csinálnak tenyesztest. Egyszerűen 2 -3 napra múlik aztsn kezdődik elölről 🤦‍♀️ rohadtul unom, dietazok, mindent elkovettem már, de nem tudok szabadulni...
2020. aug. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, ez szörnyű, én öt évig küzdöttem egyszer, s meggyőződésemmé vált, hogy azért is nyúlt el ennyire, mert az elején rosszul kezelték. Eleve ezt gyorsan kell kezelni és nem fér bele, hogy 1-2 hét, amíg fogad az orvos (persze a magán, mert az állami az 1-2 hónap), meg hogy akkor még vár a tenyésztés eredményére, meg nem kezeli a pasit és ilyen hiányosságok. Muszáj volt magam kiművelni a témában a sok kudarc után...

Szóval a lényeg az, hogy a hüvelyflóra védi a hüvelyt a kórokozóktól azzal, hogy tejsavat termel, amit sem a gombák, sem a káros baktériumok nem bírnak. De a hüvelyflóra könnyen felborul és ha felborult, akkor elszaporodhatnak ezek a cuccok. Általában mindkettő elszaporodik, csak nem egyforma mértékben. A probléma ott kezdődik, ha a doki felír egy szert, ami csak az egyikre hat. Pl. felír gombaölőt. Az kiirtja a gombát, de mivel még gyenge a tejsavtermelő hüvelyflóra, ezért elszaporodnak a rossz baktériumok. Aztán esetleg antibiotikumot ad, ami kiirtja a rossz és jó baktériumokat is, úgyhogy visszatérhetnek a gombák. Az egész küzdelem kicsit odatesz az immunrendszerednek is, lehet hogy húgyúti fertőzésed is lesz, ami visszafertőzheti a hüvelyt. Meg a pasi is visszafertőzheti, ezért őt is szokták kezelni.

Ami nekem végül sokkal jobban bevált a hatszázezer vényköteles és még nagyobb problémákat okozó gombaölőknél és antibiotikumoknál:

- Gynophilus hüvelykapszula reggel/este legalább egy hónapig

- Sába illatmentes intim tusfürdővel mosakodás napi egyszer

- teafaolaj (sajnos ezt későn próbáltam ki, mert egyáltalán nem hittem benne, de hiba volt, sokkal gyorsabb és tartósabb hatása van, mint a klotrimazol hatóanyagú kenőcsöknek, mint amilyen a Canesten, meg olcsóbb változata, a Candibene) - drogériás 30 ml-es változat kb. 1000 Ft, tökéletesen megfelel a célra, mehet nyugodtan a hüvelybe is, meg jól át lehet vele kenni az egész nemi tájékot

- húgyúti átfertőzésre a Monural nevű italpor-antibiotikum, ez ugyanis nem irtja le a bélflórát, szemben a tablettás, több napig szedendő cuccokkal. Súlyosabb esetben két egymást követő éjszakán kell elfogyasztani 1-1 tasakkal. Azt hiszem, várandósan is lehet.

- szájon át szedett nagy dózisú probiotikum, mert ezek valahogy összefüggenek

- cukor és könnyen felszívódó szénhidrátok mellőzése az étkezésből

Nem volt egyszerű menet, de végül eltűnt.

2020. aug. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!