Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Babaruhát kaptam ajándékba,...

Babaruhát kaptam ajándékba, babona?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ajándékba kaptam 3db babaruhát. Sokszor hallottam, hogy 12. hét előtt nem szabad, mert bevonzza a rosszat. Nem vagyok babonás, de na...

Elmúltam 12 hetes, de még nem volt genetikai uh



2020. szept. 5. 20:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
Elmondani sem szokták a 12. hétig. Ha annyira babonás vagy, miért nem tartottad titokban?
2020. szept. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem vagyok babonás. Amúgy az esküvőnkön nehéz lett volna letagadni, mert végig hánytam és nem ittam alkoholt.
2020. szept. 5. 20:29
 3/15 anonim ***** válasza:
87%

Nem a babaruhától vagy annak hiányától lesz baj.


12 hetes terhesen már nagyon nagy esélyed van egészséges babára, konkrétan majdnem akkora, mint a legvégén. A 4-8. hét a legkritikusabb.

2020. szept. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
89%

Én sem ittam alkoholt az esküvőmön. Gondolom nem a násznép előtt hánytál. 🙈

Én egy összejövetelen azt mondtam migrénes fejfájásom van és attól van hányingerem. Sajnos tényleg így szokott lenni, gyógyszer is csak a fájdalmat csökkenti, a hányingert nem.



Ha mem vagy babonás, akkor mindegy, nem? Meg amúgy is már megkaptad a babaruhákat. Mit csinálnál vele, kidobnád?

2020. szept. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
10%
Biztos szép esküvő volt, kellemes élményként marad meg benned és férjedben is. Gratulálok, ujabb szerelemből házasodás. Ja, nem, merrlt terhes lettél.
2020. szept. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Utolsó, jóval azelőtt meg volt szervezve az esküvő, hogy tudtam volna a babáról.
2020. szept. 5. 20:44
 7/15 anonim ***** válasza:
92%

Utolso,inkabb maradtal volna csendben.... mi van,ha mar fel-1 eve szervezik az eskuvot,ergo lanykeres javaban megvolt mar elotte,es nem a gyerek miatt tortent az egesz,o csak becsuszott,vagy terveztek,mert SZERETIK egymast? Eleg szegenyes eleted lehet, sajnallak.


Amugy en egyaltalan nem hiszek ebben a babonas dologban,sot idegesit is. Oke,12.het elott en se vettem semmit,mert akkor valoban megvan az eselye,hogy elmegy a baba,es akkor nezegethetem a cuccokat siras kozepette. Viszont anyukam mar nagyon tultolja... 25 hetes vagyok,es mar lassan rendelnem a babaagyat,matracot,stb,hogy ne mindent egyszerre kelljen a vegen,es szinte sirva kerte,hogy ne vegyem meg meg,majd az utolso honapban,mert hogy "jaj a babona!"...

2020. szept. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

úgy buktam le, hogy iszonyatosam fájt a fejem és mindenki ajánlgatott gyógyszert és mindenkinél ibuprofen volt. Apukám ideges lett, hogy mi a szarért nem veszem be, ha ilyen rosszul vagyok. Kénytelen voltam elmondani, hogy terhes vagyok, nem vehetek be akármit.

Plusz a násznép is sokkal megértőbb volt. És nem előttük hánytam, de attól más is tartózkodott a mosdóban, plusz nem egyszer kellett futnom. Rákérdeztek, nem hazudtam.

2020. szept. 5. 20:46
 9/15 A kérdező kommentje:
ja és nem kürtöltük szét, csak az esküvőn résztvevő 20 ember tudja, a legközelebbi rokonok és barátok.
2020. szept. 5. 20:52
 10/15 anonim ***** válasza:
86%
De,babonás vagy ha ilyenekben hiszel
2020. szept. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!