Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt akinek traumát okoztak...

Van itt akinek traumát okoztak a szülészeten?

Figyelt kérdés

Első kisbabámat vártam. Nem tudtam hogy nem lenne szabad keményedni a hasamnak. Eljártam a terhes gondozásra nem kérdezték én pedig nem mondtam. A keményedések egyre többször jelentkeztek 6 hónapos voltam amikor egy kontroll vizsgálaton kiderült hogy két ujjnyira kitágult a méhszájam és olyan alacsony a vérnyomásom hogy csoda hogy talpon vagyok. Akkor bekerültem visszatartásra. Elsőször infúzión voltam három napig éjjel nappal. Utánna levettek róla egy napig és újabb három nap infúzió. Nem engedték be hozzám a páromat ami miatt lelkibeteg lettem már szinte könyörögtem. Akkor engedtek negyed órát.

Majdnem fél napig sírtam utánna. Aludni alig tudtam féltem borzasztóan hogy milesz velem.

Lekerültem az osztályra ahol már lehetett látogatni de a párom sokat dolgozott. Olyan volt mint egy börtön. Kaptam gyógyszereket és az éppen beeső ügyeletes orvostól kérdezgettem hogy mikor mehetek haza. Vagy azt mondták hogy még nem vagy hogy másik orvost kell kérdezni. Volt olyan is hogy leüvöltöttek. Nem lenne szabad terhesen fogyni de engem kikészítettek.

Ultrahang vizsgálaton 1750 grammnak mérték a babám és a képembevágta hogy ez nagyon szikkadt ez a gyerek. Nagyon kicsi. Nem mertem elötte elsírni magam. Volt olyan hogy a baba neme után érdeklődtem és akkor másik orvos volt bennt de elég durván közölte hogy neki nem ez a dolga hogy ezt nézegesse... És punk tum. Másik orvost már félve kérdeztem meg.

Amikor szültem nagyon rám ijesztettek mert az ügyeletes orvos megkérdezte hogy van e fogadott orvosom. És mondtam hogy nincs. Úgy vizsgált meg hogy kegyetlenül fájt. Aztán közölte hogy biztos meg fogom bánni hogy nem fogadtam fel. Csak lestem megsem mertem szólalni. Szülésnél besem jött hozzám. A szülésznők csak számítógépeztek rátettek az nst re és pisszegtek amikor hangosan üvöltöztem a fájdalomtól. Azt mondták ha úgy érzem hogy nyomnom kell akkor szóljak.

Miután megszültem nagy nehezen. Bejött az ügyeletes orvos egybe kiszedték a méhlepényt mégis érzéstelenítő minden nélkül kikapart. És csitított ő is hogy ne ordibáljak nem fáj az. Utánna saját lábamon hagytam el a szülész ágyat. De örökre nyomott hagyott bennem ez.

Félek újra szűlni pedig szeretnék.. Örök traumát éltem át úgy érzem. Azóta még rémálmaim is vannak.

Van köztetek olyan aki hasonlókat élt át mégis szült utána?



2020. szept. 13. 17:04
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
2%
A kórház nem Hilton szálló!!!!
2020. szept. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
91%
11 de azért nem muszáj tahónak se lenni. Érdekes, ahol en szültem, mindenki kedves és normális volt. Szülés alatt és után is.
2020. szept. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
82%
Még egy szavazat az Emma Egyesületre, feltétlenül hívd fel őket, pontosan ezzel foglalkoznak, segítenek Neked lépni is, feldolgozni is! [link]
2020. szept. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
90%
11-es: senki se a fal színét, a függöny anyagát vagy a szőnyeget kritizálta. Az erőszak pedig az marad, ami, akkor is, ha kórházban és szülés közben történik. Ideje felébredni és beszélni róla!
2020. szept. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
84%
Szia. Velem a híres neves debreceni klinikán bántak így. Holnap leírom neked hosszabban, hátha segít egy kicsit megérteni, hogy ez nem a te hibád!
2020. szept. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kedves válaszokat.

Szerintem ha fogadtam volna orvost biztos könnyebb lett volna számukra kedvesnek lenni.

Nyilván nem várhatom el hogy úgy bánjanak velem mint azzal aki egy vagyont fizet az ellátásért. De azt gondoltam hogy abban merül ki hogy nem fogadok orvost hogy mindig más orvos fog velem foglalkozni aki éppen oda van beosztva. Nade arra nem számítottam hogy ember számba sem vesznek.. Veszekednek. Kiosztanak. Rám ijesztenek.

😔

2020. szept. 14. 12:07
 17/31 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul gondolod. Az hogy fizetsz csak azt garantálja, hogy az az orvos lesz ott a szülésnél. Semmi egyebet nem tartalmaz a csomag. Az emberséges ellátás mindenkinek jár. Nekem sem volt fogadott orvosom mégis mindenki kedves és segítőkész volt. Ez neked is járt volna.
2020. szept. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%
Korábban írtam neked, a Perinatust javasolva. Nekem fogadott orvosom volt, semmit nem ért, ott se volt. Az orvos személye fontos, de inkább elvekben és csapatban érdemes gondolkodni. Aki csak a pénzért korrekt veled, az emberileg nem az, amit keresel (szerintem).
2020. szept. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, én 5 éve szültem a Szekszárdon... most Pécsen fogok, gondolom ez elárul néhány dolgot... alpári, ahogyan ott bánnak az emberrel...én megmondtam, hogy soha többé be nem teszem a lábam a szekszárdi szülészetre... teljesen mértékben megértelek, és nagyon sajnálom, hogy ezt kellett átélned...
2020. szept. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%

15.ös vagyok. Nekem volt fogadott dokim, de az nst.t nem ő csinálta, hanem az ambulancián dolgozó személyek, nők. Irtó bunkók voltak, leginkább a túlsúlyomra tettek megjegyzéseket. A dokim elrendelte, hogy 2 naponta menjek nst.re már a 36 héttől kezdve. Különösebb indoka nem volt, csak menjek. Ez nekem sem volt kellemes, de az ott dolgozóknak minden bajuk volt ettől, ugyanis plusz munkát ad nekik a dokim. Hiszen minek 2 naponta menni, elég lenne a heti 1 is. Szóval a legtöbbször megvárattak. Nem jól rakták fel az nst.t, hiába mondtam, hogy hova tegyék csak azért sem. Átlag 1.5 órát ültem minden egyes alkalommal nst.n mert nem találták a baba szivhangját. Igaz sokszor nem is nagyon keresték. Nst. Után vérnyomás mérés. Nos a kis elemes vérnyomás mérő mandzsettája nem ért össze a felkaromon. Állandóan emiatt könyök alatt mérték a vérnyomásomat ami 6x kiírta, hogy error, majd hetedjére megmérte és kiírta hogy 190-es a vérnyomásom. Persze szerintük ez jó volt így, és ráírták a papíromra. Volt egyébként pumpás merő is, de azt fel kell pumpálni meg nézni is kell, és így 30 másodperccel később végeznek a melóval. Egyszer bejött 1 doki, rámrakta a pumpás mérőt majd közölte bunkón, hogy lehet ez sem fog átérni rajtam... (120 kiló voltam 9 hónaposan és 172 centi magas. Tudom, hogy sok, de azért mégsem 200 na) a dokimat nem szerették az egész klinikán mert túl elővigyázatos volt, ezáltal"plusz munkát " kellett végezniük a többi dolgozónak, így a kismamákon, betegeken csattant az ostor. A másik, hogy mivel nagyon jó doki, ezért az ország másik -feléről, és a fővárosból is utaztak, csakhogy ez az orvos műtse őket. Emiatt ugye megintcsak többet kellett dolgozniuk a többieknek.


2 spontán szülés után 3. Szülésem sürg.császár lett. Persze nem így készültünk, de gyorsan be kellett avatkozni. Hallottam, ahogy a dokim kérleli a másik dokit, hogy jöjjön aneszteziálni, másnap vissza adja a szívességet. (Aznap az én dokim volt az anesztes, csakhogy nem műthet és altathat egyszerre) szóval miután ott feküdtem a műtő asztalon, a dokik végig azon sopánkodtak, hogy milyen sz@r nekik, mert 200 ezerért a belüket is kidolgozzák , ráadásul most is túlóráznak miattam. Élcelődtek műtét közben is a súlyommal persze. Kérdezték, hogy hány gyerek van? Mondtam, hogy ő a harmadik. Erre az egyik.. az szép kis szaporulat! Kérdezték, hogy mi lesz a gyerek neve. Mondtam, hogy micsoda. Erre az egyik.. na, az egész normális név. Erre a másik.. várd, ki, hogy, hogy hívják a többit.

Mikor odatartotta a szülésznőm a babát elsírtam magam. A kiszolgáltatottságtól, megaláztatottságtól, és magától a tudattól, hogy császár lett. Na nem hisztiztem, csak elsírtam magam. A dokim viccesen odaszólt, hogy ne aggódjak , a 4. Babát szülhetem még spontán. Erre az egyik felháborodottan: miért akar még többet???

2020. szept. 15. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!