Megfelelő mértű?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Megpróbálom röviden leírni, de nem fog menni. 3,5 éve próbálkoztunk a férjemmel, hogy legyen gyerekünk. PCOS es IR-és vagyok. Túl vagyunk 6 sikertelen inszeminacion. Majd kezdtük volna a lombikot de! 07.30.-an volt az utolsó menszim. 08.16.-an Ovitrellel repesztettem. Majd 08.31.-én pozitív teszt. 09.01 Béta hcg 34. 09.03. Béta hcg 115. 09.09 Béta hcg 1152! Majd 09.13.-an volt egy kis mennyiségű barna folyásom. 09.14.-én uh: 7,7 mm-es szabályos petezsak. Az orvosom szerint megfelelő méretű. Pont akkora mint amekkorának lennie kell. Repesztes után 21 nappal. De! Ha a menstruaciót nézzük akkor viszont 7 hetesnek kellene legyek. Ergó, már szivhang is kellene hogy legyen. De ha a repesztést akkor tényleg jó a méret. Ilyenkor mi van? Megőrülök már. Uh-rá 21.-én megyek. De addig megőszülök!

Előre is köszönöm a válaszokat!


2020. szept. 16. 20:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

És miért feltételezed, hogy az orvosod egy dilettáns barom, és te jobban tudod, hogy mekkorának kellene lennie?

Nyilván a repesztést kell figyelembe venni, nem a menzeszt, mivel a számolás szabályos 28 napos ciklusra van kitalálva.

2020. szept. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem feltételezem, hogy dilettáns barom lenne! Sőt! Csak nem stimmel akkor minden/mindennel. Ha voltál már terhes akkor tudhatod, hogy hogyan számolják.
2020. szept. 16. 20:53
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem voltam terhes, ellenben nőgyógyászaton dolgozom, pontosan tudom, hogy hogyan számolják. És tökéletesen stimmel minden mindennel, annak az egynek a kivételével, hogy normál ciklus esetén 14. napon van ovuláció, te meg alapból 18. napon adtad be a repesztőt, ami után kb. 36 órával van ovuláció, azaz még minimum plusz egy napra rá. Tehát egy normál ciklushoz képest kapásból 5 napos csúszásban vagy. Szóval szeptember 14-én még csak 6 hetes voltál. 6 hetesen meg vagy lehet látni embriót, vagy nem. UH géptől, vizsgálótól meg a kedves betegtől is függ.


Szóval tök feleslegesen idegesíted magad, mi sem tudunk többet mondani, mint az orvos. Majd kiderül, hogy fejlődik-e rendesen vagy sem. Egyelőre ennyit lehet látni és kész.

2020. szept. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
És egyébként meg a HCG is teljesen tankönyvi módon emelkedik. Én elhiszem, hogy sokat vártatok rá meg parázol, de attól nem kell magad az őrületbe kergetni, pláne akkor, ha még az orvosod is elmondta, hogy minden tök normális.
2020. szept. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ja és a számoláshoz még valami:

Ha valakinek hosszabb a ciklusa 28 napnál, akkor az értelmesebb orvosok is kapásból módosítanak a számoláson, ugyanis annyi napot hozzá kell adni, ahány nappal hosszabb a ciklus.

2020. szept. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia ne legyél légyszíves ilyen agresszív a válaszolókkal jót akarnak neked. Különben igen a repesztő után még neked rá kell számolni... De ha utána olvasol te is, tudnod is kellene ezt. Ja és igen tudom hogy ez igy van lombikos ikerkismama vagyok a 37.hetben és ne aggódj azzal nem lesz jobb csak ártasz magatoknak. Meg ezzel az oltári feszültséggel is... Nyugi minden oké lesz hidd el, pihengess sokat 😊
2020. szept. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
83%
Igazi dráma queen vagy, mi? Most már nem sírhatsz azon, hogy nem sikerül, most találsz mást, amin lehet nyafizni?
2020. szept. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy rágörcsölsz nem lesz jobb. Az orvos tudja. Te meg nyugodjál meg.
2020. szept. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!