Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hányás után iszonyatos gyenges...

Hányás után iszonyatos gyengeség, szédülés?

Figyelt kérdés

Kb 1 hete kezdődhetett, hogy a "reggeli" egész napos rosszullét közben hányás után iszonyatosan legyengülök, majd szédülök és azonnal le kell ülnöm. Egyébként a terhesvitaminokat is mint kihányom, próbáltam a gravidát, femibiont, elevitet és egy dm saját márkásat is, sajnos a magnézium is visszajön. Illetve a vizeletem nagyon nagyon erős sárga. Jövőhétre van időpontom az orvoshoz, de addig nem szeretnék idegeskedni azon, hogy talán baj lehet.

Valakinek valami tapasztalat?



2020. szept. 17. 14:17
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Én a milka csokiskekszet, es a szodát citrommal tudom meginni :/ neked mikor mult el?
2020. szept. 17. 16:35
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen,a velejaroja,de nem mindegy mekkora merteku!!! En pl napjaban 20x hanytam,korhazba is kerultem 2x,mert semmi nem marqdt meg bennem napi egyetlen egy korny viz maximum. Kedves kerdezo. A sargas vizelet nem jelent jot,lenyegeben kiszaradast jelent. Ha latsz benne apro uszkalo feher cuccokat,akkor meg vegkepp nem jo,korhazba kellene menned. Tudsz azert enni/inni nap kozben,ugy,hogy benned marad?
2020. szept. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Nagyon ritkán egy-egy vajas sós toast kenyér bennt marad. De nem mindennap vannak rosszulléteim, úgy minden másnap. Ha reggel rosszul vagyok akkor egész nap nwm láttam. Nincsen benne semmi, tiszta erős sárga színű, csak megilyeszt mindig :/
2020. szept. 17. 17:03
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Hat akkor van ra esely,hogy ne kelljen befekudnod. Tenyleg turelemjatek amugy... Hany hetes vagy? Altalaban 12.het kornyekere elmulik,nekem valahogy 10.het korul maradt abba vegleg. Azutan csak neha ebredes utan mikor ehes vagyok van enyhe hanyingerem,de amint eszek valamit,elmulik.
2020. szept. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
11 hetes vagyok. Jövöhéten megyek a 12.heti kontrollra.
2020. szept. 17. 19:53
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon sötét a vizeleted, akkor te csak hiszed, hogy minden rendben van. Az egyet jelent azzal, hogy folyadékhiány van a szervezetedben (kiszáradhatsz, amivel meg azonnal mehetsz a kórházba), mivel minden kijön belőled. Szóval akár akarsz, akár nem, pihenned kéne és normálisan táplálkoznod, rengeteg folyadékot fogyasztanod, nem napi 12 órában dolgoznod.

Ilyen esetben nálam az vált be, hogy hideg szénsavas italt fogyasztottam, a kóla a legjobb, nyilván nem literszámban, de konkrét rosszullétes napszakban, B6 vitamin és megvárni fekve, míg elmúlik. Utána jó darabig jobban voltam. Viszont pont emiatt én nem tudtam terhesség alatt dolgozni, mivel ez a hányingeres, hányós, szédülős állapot az egész terhességemet végigkísérte, nem szűnt meg.

2020. szept. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

7 hetes vagyok, gyakorlatilag előbb jöttek a rosszullétek, mint a pozitív teszt. Néha jobb, valamikor felkelni sincs erőm. Nekem a hideg citromos szóda jön be, pedig sosem szerettem a szénsavas cuccokat. Kajára pedig az a taktikám, hogy kis mennyiségben mindig megeszem, amit megkívánok. Ha semmit nem kívánok, akkor letuszkolok pár db kekszet, vagy egy-két cikk gyümölcsöt. Sosem sokat.

Az én dokim pont azt mondta, hogy a folyadékra és a vizeletemre figyeljek oda legjobban. Ha lényegesen kevesebb és/vagy sűrűbb (sárgább) a megszokottnál, azonnal hívjam fel. Vigyázz magadra nehogy kiszáradj! Ülőmunkát végzel legalább?

2020. szept. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hát a szénsavas az nekem is az utóbbi 2 napban a szóda sok jéggel és citrommal literszámra megy. Sajnos nem. Egésznap állok, vagy hajolgatok. Éttermes vagyok :/
2020. szept. 19. 14:34
 19/20 anonim ***** válasza:
67%
Calippo fagyi!
2020. szept. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

17 vagyok. Most olvastam csak, hogy neked is a citromos szóda jött be. :D

Ami nekem még bejött, az a Lidl/Aldiban kapható sajtos csavart rúd. Legalább abból benyomok néha egyet-egyet, ha egy pillanatra jobban vagyok rosszullevős napon. Így 1-1 darab bent marad általában.

Pihenj amennyut tudsz azért munka közben is.

2020. szept. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!