Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 37. hetes kismama vagyok,...

Nickie kérdése:

37. hetes kismama vagyok, vasam mindig 50-70 értéket mutatott a vérvételi leletben. De semmi bajom sincs, se szédülés-fejfájás-hányinger-heves szívdobogás nem volt. Ennek ellenére hétfőn be kell feküdnöm. Már félek, h mi lesz. Mi fog történik benn?

Figyelt kérdés
Tudtok erre valamit mondani?
2010. aug. 6. 23:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Valószinüleg FERRLECIT-et fogsz kapni intravénásan kétnaponta... velem is ezt tették - hasonló értékekkel birtam..-

ne félj bár amikor negyedszer se tudták beadni már elsirtam magam.

2010. aug. 7. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bár nekem nem volt ennyire rossz a vasam, mert 80 körül mozgott, de azért veszik ezt ilyen komolyan, mert a vas szükséges ahhoz, hogy a vér oxigént szállítson. Tehát a baba kevesebb oxigénhez jut, ami rossz, és ezen túl még koraszülést is okozhat. Szerintem is vénásan fogsz vasat kapni. Nekem végül valamelyest normalizálódott a vasam, kb. 100-105 között mozgott. De a tiéd tényleg nagyon kevés! Ne izgulj, minden érted és a babádért történik!
2010. aug. 7. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

a folyamat úgy történik hogy mint a vérvételnél leültetnek de nem szoritják el a vénát és beszúrnak egy ún. szárnyas tűt a vénába leszivnak egy kevés vért és aztán elkezdik visszafecskendezni a vasszérummal együtt.

sajnos sokáig tart mert sürü és nagyon kell vigyázni mert ha mellémegy szövetelhalást okoz. csak doki adhatja be -elvileg - én csak elsőre kaptam dokitól aztán szülésznő adta be. ha megvan akkor általában szétmegy a végére a vénád a nővér gyorsan kihúzza a tűt és vattával el kell szoritani.


aztán várnak hogy beépüljön és hogy helyrejöjjenek a vénáid -nekem a végére szétment a bal kézfej, bal csukló oldalt, jobb kézfej, jobb csukló oldalt, jobb véna csak a bal vénám volt de azt nem találták és a szétdurrant vénából vettek vért hogy megnézzék mennyire ment fel a vasszintem ...


ez szülés elött két nappal volt de amikor egybefüggő fájásoknál bejött a szülésznő hogy szúr egy vénát mert oxitocint kapok mondtam neki hogy ha talál egy vénát én leszek a legboldogabb.. talált!!!


aztán kitolás után gyorsan abbahagyták az infúziót nehogy szétmenjen de a branül még benne a bal vénába. szülés után reggel jobb vénából vérvétel...


szerinted??? jobban fájt mint a szülés ...


nem azért irtam le hogy megijjesszelek de ez lesz valószinüleg veled is... bár kivánom hogy ne élj át ennyi fájdalmat.

2010. aug. 7. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Na szegény, ezután biztosan nem fog félni....:S


Nem törvényszerű, hogy Veled is így legyen kedves kérdező! Hidd el minden rendben lesz és már nem sok idő van hátra hogy a Kisbabád a karjaidban öleld!

Erre gondolj!

2010. aug. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Végül 41 héten szültem meg a kislányomat, és a vasam azóta sem változott. Kislányom egészséges, semmi gond nincs vele, így utólag úgy érezutem, h felesleges volt bennfeküdni... :-(
2011. febr. 25. 14:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!