Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek szükség van...

Szerintetek szükség van esemény utánira,vagy elég,ha csinálok egy tesztet?

Figyelt kérdés

Szeptember 20.án hajnali 3 körül szexeltem a barátommal. Nekem az volt az első alkalmam,akkor vesztettem el a szüzességem,ez nem tudom mennyire befolyásoló dolog ebben a helyzetben. Történt egy olyan probléma,hogy felcsúszott rajta az óvszer,amit én észre is vettem,hogy már csak a makkja végén fityeg,és azonnal fel is vett egy másikat.Én úgy emlékszem,hogy nem hatolt belém nagyon mielőtt ez történt, ő viszont azt mondja mélyen bennem volt. (ennél a problémánál még a szűzhártyám sem szakadt át,csak próbálkozott azzal,hogy tágítson, viszont ő korábban elment,és azon stresszel,hogy annak a maradéka még a farkán lehetett.)

A menstruációm másnap pecsételve,kevés vérrel megjött,ma pedig rendesen,szokásos mennyiségű vérrel,görcsökkel. A barátom nagyon erőlteti,hogy vegyek be egy 120 órás esemény utánit,de mivel nem élvezett belém, meg a lecsúszott gumit is azonnal jeleztem és fölöslegesnek tartom a szervezetemre dobni ezt a hormon-atombombát.

A barátom viszont nagyon rá van görcsölve,hogy ha 0.00001 az esély rá,akkor is van rá,meg be kell vennem stbstb. ,én viszont tényleg fölöslegesnek tartom. Jelenleg kiegyeztünk abban,hogy 2 hét múlva csinálok egy tesztet,hogy "megnyugodhasson."

Ti hogy látjátok?Érdemes ebben a helyzetben bevenni egy tablettát,vagy elhanyagolható? Nem kérek semmiféle rosszindulatú megjegyzést,köszönöm:)


2020. szept. 23. 15:12
 1/7 anonim ***** válasza:
66%

Nem értem, ha megjött, akkor hogyan lehetnél terhes ?

Ez alapján akkor minden szex után bevehetnél egyet...

2020. szept. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy terhes. Ha ennyire paraztok szedj fogamzasgatlot.
2020. szept. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
95%
Ketlem h a mensi elott egy nappal lett volna ovulaciod igy a terhesseg eselye kb 0%. Reg nem vettem esemenyutanit de regen 72 oras volt nem 120. Es tenyleg ne erre jatszatok. A parod tanulja meg hasznalni az ovszert es/vagy vedekezzetek mashogy.
2020. szept. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%

Erre tényleg ne vegyél be esemény utánit. Egyrészt tényleg kb nulla a terhesség esélye, másrészt meg ennyivel utána már nem annyira hatékony, mint ha egyből beveszed. Most már tényleg csak annyit okozna, hogy megborítja a hormonháztartásod.

Arra is kell gondolni, hogy ez nem cukorka, nem fogja az orvos felírni minden aktus után. Mi van, ha két hét múlva kiszakad a gumi, és tényleg kéne? Fél évente lehet egyet beszedni, nem véletlenül receptre adják.

Amit viszont érdemes beszerezni: spermicid síkosító, ami akkor is ad némi védelmet, ha kiszakad a gumi. Síkosítóval az esélye is kisebb, hogy kiszakad. Vagy sima síkosító és spermicid bevonatos óvszer.

2020. szept. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Kedves első. Majd ha átestél az általános iskolás szexuális felvilágosításon,akkor visszatérünk rá.:) Gondolom nálatok a gyereket is a gólya hozza.
2020. szept. 23. 18:28
 6/7 A kérdező kommentje:

2. és 3.! Természetesen megbeszéltük,hogy fogamzásgátlót fogok szedni,de az elsőnél ki az,aki fogamzásgátlót szedett? Sajnos ez így alakult,én bénáztam,nincs még benne tapasztalatom,előfordul az ilyen.

2.! Ezt én is így gondolom,ha jól tudom mensi előtt 2-3 nappal nagyon nehéz,szinte lehetetlen teherbe esni,mivel akkor távozik az elhalt petesejt.


4.! Egyetértek,szerintem is sokkal durvább dolognak kell történni ahhoz,hogy szükség legyen rá. A tanácsot pedig köszönöm,megfogadom,és beszerzem őket.:)

2020. szept. 23. 18:37
 7/7 anonim ***** válasza:
37%

Az első válaszoló vagyok. Segítek kicsit, idézet következik:


"Ez az ovarialis és menstruációs ciklus: az előbbi, vagyis az ovuláció a petesejtérés ciklusa, az utóbbi a menstruáció vagy menzesz, mely szavak a latin menses, vagyis hónap szóból származnak, ekkor a megérett, de megtermékenyítetlen petesejt vérzés kíséretében távozik a szervezetből a női hüvelyen keresztül"


De nyugodtan cáfolj, ha úgy érzed...

2020. szept. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!