Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szénhidrát gazdag étrend...

Szénhidrát gazdag étrend mennyire ártalmas a terhességre,babára nézve?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Iszonyatosan kívánom folyamatosan a szénhidrátot,csokoládét. Terhesség előtt is és most is. 25 hetes vagyok,eddig 6 kiló ment fel..próbálok leállni,de megőrülök úgy kívánom. Kérdésem,hogy ez mennyire árt a babának?

Zöldséget nem igen eszek,nem szeretem,nem tudom megenni.Gyümölcsöt néha-néha.Almát,banánt,szőlőt,körtét,de tényleg ritkán.

Más is volt már így? :( Szőrnyű..gyengének érzem magam,hogy kontrolláljam.


2020. szept. 28. 13:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia én is így vagyok vele.a csokiért ölni tudnék 🤭egyet egyett egyél én is ettem de én találtam a fagyira nem jobb de számomra bevált 36hetes vagyok 10+ 🤷
2020. szept. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
68%
A babának semennyire. Te hízhatsz, illetve ha kialakul GDM, az nyilván árthat a babának, de nem tudom, hogy ez így ki tud-e alakulni, ezt nálam okosabbak mondhatják meg. Én is sok szénhidrátot fogyasztok, édességet is, de igyekszem ellensúlyozni sok zöldséggel és jó fehérjékkel, hússal, plusz minden nap egy órát edzek, nyilván könnyítetten, de azért az izomzatomat fent akarom tartani, hogy az alap anyagcserém magas legyen. 16 kiló jött fel, 39. hétben vagyunk, nem vészes, eleve nem túl nagy súlyról indultam (172 cm 59 kg). Szerintem ne aggódd túl!
2020. szept. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
En most lepek majd be a 33.hetbe. A cukorterhelesem 8,0 lett, tehat nagyon oda kell figyelnem a cukor es szenhidratra. Eddig jol ment, sosem mertem rosszat. 1 hete kicsit "lazitottam" a szabalyokon, ma rosszat mertem sajnos a reggeli kalacs megevese utan. Nagyon nehez, mindig azt kivanom, ami tilos, kalacsokat, chips-et, instant kinai levest,tejszinhabot..Eldontottem, hogy matol megint szigoruan tartom a dietat, hisz lepenyoregedest is okozhat a kilengo cukor, nem jo a babanak sem. Szo szerint a falas van rajtam is :( Az elejen csakis a gyümi, zoldseg ment kilo szamra, most meg csak az egeszsegtelen szenhidrat bombak vonzanak... +8 kg eddig nalam.
2020. szept. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem áll fenn IR vagy terhességi cukorbetegség, akkor nagy kárt nem tudsz tenni.


De azt tudni kell, hogy a jelenlegi terhességi alatti cukorterhelés sokat nem ér,mivel csak a 0. És 120.perc adatait nézi, közben meg lehet el van szállva a cukor az egekbe...

2020. szept. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
A héten megyek cukorterhelésre. Enyhe Ir az van úgy néz ki ,de az endokrinológus azt mondta,hogy ezzel még nem kell foglalkozni (terhesség előtt). Sportoljak,kevesebb cukrot egyek ennyit mondott.
2020. szept. 28. 14:04
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
4-es,bizony. En ma fel ora utan mertem 7,8-at a kalacs utan, pedjg a hivatalos meres terhesen kaja utan 1 ora. Akkor mar 7,0 volt. Viszont furin ereztem magam s megmertem hamarabb,s lam, akkor volt a cukorcsucs.Meg most is pl bnőm irja, hogy megy terhelesre majd, de a noverke szerint nyugodtan kimehet a varosba setalni, vasarolgatni kozben. En ultem a fenekemen 2 ora hosszat, meg pisilni sem mentem, igaz nem is kellett. Borzalom ez a hozzaallas es amatorizmus, mondtam neki kb akkor feleslegesen is mesz de hagyjuk...
2020. szept. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Hat az enyhe IR is IR. Terhesen arra is oda kell figyelni. Teljesen megertelek amugy! En ropin es csokin eltem volna ha rajtam mulik!

Kitartas.

Amugy 1-1 vetkezos naptol sztem nem lesz baj, de surun ne csinald,foleg ha esetleg rosszul is erzed magad tole. (De orvos nem vagyok,nem tudom epp egy csoko ilyenkor miket okozhat)

2020. szept. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
6-os itt is a kórházba mondták,hogy leveszik az első vért,aztán 2 órát menjek amerre látok...nem tudom akkor mi értelme van,ha ott nem ülhetek :/ Megbeszéltem barátnőmmel,hogy addig hozzájuk beülök,de addig is oda kell mennem.
2020. szept. 28. 14:33
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Na nalam nem... Diabetologian voltam eleve a terhelesen, bnőm a sajat nődokijahoz megy majd... Nekem a noverke leszogezte, nem jarkalhatok, nem ehetek/ihatok/cigizhetek :D ott ultem a fenekemen,olvasgattam...
2020. szept. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Így van, nem szabad sétálgatni sem, hiszem ezzel égeted a kalóriát, a cukorterhelés pedig fals eredményt adhat. Ott kell ülni, minimális mozgással.
2020. szept. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!