Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi diabéteszes vagyok....

Terhességi diabéteszes vagyok. Anyukám ma megszúrta magát az én általam használt lándzsával, hogy megmérje a cukrát. Persze nem szólt róla. Utána használtam én is. Lehet ebből valami baj? Teljesen kétségbe estem!

Figyelt kérdés

2020. okt. 3. 15:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát, reméljük egyikőtök se HIV pozitív. De azért gratulálok anyukádnak... -_-
2020. okt. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nyilván az azért egyikőnk sem... ne is mondd 🤦🏻‍♀️ Inkább újat veszek
2020. okt. 3. 16:00
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi bajod lenne? Semmi a világon. Hepatitis, HIV és hasonlók terjedHETnek így, bár a HIV pl. annyira érzékeny, hogy hacsak nem szúrod meg magad közvetlenül utána, akkor nem kapod el azt sem.


Ettől függetlenül tűt nem szokás egymás után használni még családon belül sem.

2020. okt. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ezt én is tudom, csak ő amikor nálunk járt nem tudta, hogy én méricskélem mostanában... szóval nem akarva tette. De remelem semmi gond nem lesz :)
2020. okt. 3. 16:07
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmi nem lesz, nyilván egyikőtök sem fertőző.
2020. okt. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A tűt minden használat után kell cserélni, nem? Még magam után sem szúrom meg magam újra ugyanazzal a tűvel. De valószínűleg tényleg nem lesz baj egy alkalomból.
2020. okt. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem kell cserélni, ha csak 1 ember használja, csak amikor már nem elég hegyes. Le kell szép tisztára törölni persze.
2020. okt. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Munkahelyen egy Hapatitises, MRSA-s beteg tűjével szúrtam meg véletlenül magamat. Hála az égnek nem kaptam el tőle

Ebben a helyzetben szerintem nem lesz baj, de máskor figyeljetek oda.

2020. okt. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!