Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akik otthon használtak ellenőr...

Akik otthon használtak ellenőrzésre vércukormérőt (nekem Accu-Chek Active van itthon), mennyire volt megbízható?

Figyelt kérdés

A 24 hetes terhelésem 7,2 lett. Akkor mondta a doki, hogy figyeljek oda. Ez működött is, itthon méregettem, egyszer ment fel, mikor a lánybúcsúmon betortáztam..

Még a hízásom is lelassult, előtte 1 hónap alatt híztam 4 kg-ot, azóta 8 hét alatt kb 3 kg-ot.

A 32 hetes laborom viszont elkeserített, előtte egy órával 1 zsömle + 1 bögre tej megvolt, és 9,2 lett a cukrom. :(

Mondjuk ilyet alapból nem szoktam reggelizni, de nem értem, hogy ment fel ennyire?

Itthon megint elkezdtem méregetni, és "jó" értékeket kapok.

Pl. reggel éhgyomorra 4,3 utána 2 órával 5,8. Tegnap direkt benyomtam egy palacsintát, hogy lássam mennyire nyomja meg, de utána 4,8-at mértem 2 órával.

Ennyire becsapna az ujjas mérő?? Vagy mi lehet??


Van valakinek ebben tapasztalata?


Dokimat hívtam, közölte szabin van, beszéljek a védőnővel addig. Aki olyan jó tanácsokat ad hogy egyek sok gyümölcsöt pl...



#vércukor #Accu-Chek #Terhes vércukor
2020. aug. 16. 19:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%
Az orvosom kérte, hogy vigyem be magammal és megnéztük, hogy ugyanazt méri-e (kalibráltuk).
2020. aug. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%
Nálam akkor mért nagyon mást, amikor az első halovány vércseppecskét használtam. Ha egy-két cseppet melléfolyattam, akkor már jó (magasabb) értéket mutatott.
2020. aug. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Valószínűleg, hamarabb van a cukorcsúcsod.


Mérj, 30-60-90 perceknél is, hogy lásd a görbéd.


Egyébként, gdm-nél, 1 vagy 1.5 órás értékeket kell nézni.

2020. aug. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A bevitt ch mennyisége sem mindegy. Mert ha betartod a 160g chot, akkor délben eszed a legtöbb chot, kb 50got. De ez a terhelés 75g chtal megy.

Én is tartom a diétát és csak akkormegy feljebb, ha több chot eszek a megengedettnél.

Szerintem jól mér a mérőd.

2020. aug. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat!

Kipróbálom amit írtatok.

2020. aug. 16. 21:27
 6/11 anonim ***** válasza:
A palacsintát reggel etted?
2020. aug. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ebédre.
2020. aug. 17. 00:01
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha reggel etted volna, akkor valószínűleg azután is magasat mértél volna.
2020. aug. 17. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Terhességi cukornál az utolsó falat után 1 órával kell mérni. Ha 2 óra elteltevek mérsz már túl vagy a cukorcsúcson, ne csodálkozz, hogy "jó" értékeket mérsz. Amúgy meg éppen fordítva van: az otthoni gép mindig magasabbat mér mint a vénás vérvételi eredmény.
2020. aug. 17. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Pont a doki mondta, hogy másfél-két órával mérjem. Logikus amit írtok.

Most így fogok méricskélni, ahogy tanácsoltátok.

2020. aug. 17. 10:00
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!