Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen Cola kívánása?

Terhesen Cola kívánása?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


18+1 vagyok és egy hete elég sok colát iszok (napi 1-1.5L). Terhesség előtt sose ittam. Most viszont iszonyatosan kívánom, sírni tudnék utána... ma már rákényszerítettem magam, hogy baracklevet vegyek.

Lesz ebből gond?



2020. okt. 14. 10:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
40%
A koffein mennyiség miatt ezt el kéne hagyni. Nekem a 37. heti NST-n a baba szíve egy pohár után kóla után őrült tempóban tekert, három óra múlva a harmadik NST-m lett elfogadható, nem tachycard (180-190-es pulzus). Egyébként nem ittam gyakran, csak az első trimeszterben párszor, de ott az NST-n szembesültem vele, hogy van hatása bőven...
2020. okt. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
82%
A koffein is gond. Én ugyanezt csináltam. A 34.hétig minden egyes nap megittam egy üveggel. A vérnyomásom is magas volt és nagyon meghíztam tőle. A védőnő letiltott róla.
2020. okt. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
A vérnyomásom teljesen normális, EDDIG a baba szíve is 150 körül mozgott.
2020. okt. 14. 10:38
 4/19 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem próbáld csökkenteni a mennyiséget. Mondjuk szerintem ugyanolyan káros mint kv. Én nem kvzok. Inkább néha ittam nyáron egy pohár hideg kólát. Eddig semmi baj nem volt belőle. 33hkm
2020. okt. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
62%
Rosszullét ellen ittam néha kólát, de én is kívántam nagyon. Okozhat függőséget is a kóla. Kitartás, pár nap nehéz lesz, de utána nem fogod kívánni. A sok koffein (egy kicsivel pl 2 enyhébb kávéval nincs gond ha jó a vérnyomásod) , cukor vagy a cukormentesben az aszpartam nem tesz jót terhesen.
2020. okt. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
52%
Jó, le lehet pontozni, felőlem akkor vedeljen a kérdező napi egyliter kólát, hadd pörgesse a szívét a gyereknek és neki is, hadd vízhajtsa ki a lelkét is, aztán majd rácsodálkoznak a magzati/újszülöttkori tachycardiára, a szívritmuszavarokra, az alacsony születési súlyra a placentakeringés romlása miatt és még ki tudja mire... A kólából a napi max megengedett mennyiség egy pohár. Én is megittam a magam kávéját, szóval nem álszentkedem, de ez a mennyiség terhesség nélkül is egészségtelen és felesleges.
2020. okt. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Én ittam párszor cola-t terhesség alatt és semmi baja nem lett tőle a babának, de szerintem az 1-1.5l azért sok. Próbáld meg ezt azért csökkenteni.
2020. okt. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Napi max 200 mg koffeint lehet terhesen fogyasztani.

Viszont az egy másfél liter az durván sok. Igyál egy fél pohárral naponta. Vagy vegyél koffein mentes verziót. Azt hiszem Tescoban vagy Auchanban lattam. Arany cimkéje van. Viszont a cukor tartalom miatt akkor ennél is korlátozd a mennyiséget.

2020. okt. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
#6 miről beszélsz? Mindenkinek zöldet adtam. Hogy gondolhatsz és kívánhatsz ilyet?!
2020. okt. 14. 10:58
 10/19 A kérdező kommentje:

Elvileg 100ml cola 13.5mg koffeint tartalmaz.

1l akkor 135mg, 1.5l 202,5mg. Egy hét alatt ez mennyi kárt okozhatott?

2020. okt. 14. 11:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!