Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hányadik héten kezdtetek el...

Hányadik héten kezdtetek el vásárolni a babának?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ma vagyok 18+2. Azon gondolkodtam ma, hogy mikor kezdjem el megvenni az apróságokat. Családban nem volt mostanában baba, így kapni nem kapunk, csak amit a család megvesz.


Most vesszük éppen meg a családi fékszünket, amit -ha minden jól megy - februárban vehetünk birtokba. Ez elég nagy kiadást jelent.

Mellette új autóra is szükség van, a jelenlegi babával nagyon pici (Coupéról van szó).

Emiatt gondolkodtam, hogy az apróságokat lassan beszerezném. A nagyobb dolgokat úgyis csak akkor tudom, ha már beköltöztünk a házba.



2020. okt. 15. 13:51
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Ja még annyit, hogy jövő héten megyek a "18.heti" ultrahangra. Múlt héten voltqm utoljára, akkor minden rendben volt, és az is kiderült, hogy 98%-ra kislányt várok.
2020. okt. 15. 13:53
 2/21 anonim ***** válasza:
94%
Folyamatosan vettem meg mindent, attól függően mi tetszett meg és mi volt akciós éppen akkor. Figyeld az akciókat, ha nem akarsz túl sokat költeni, 20-30%-os kedvezményeket is ki lehet fogni 😊
2020. okt. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
90%

Én 18 hetesen tudtam meg, hogy kislany.

Ruhákat kb a 20. Héttől vettem illetve azokat főleg kaptuk.

A szobáját úgy 27 hetesen rendeztük be,a babakocsit is akörül vettük meg. Most vagyok 32 hetes már csak néhány apróság hiányzik.

Így nehezebb , hogy költöztök még , ennek ellenére ha van hol tárolni akkor el lehet kezdeni vásárolni mert így az anyagiak is jobban eloszlanak illetve nem marad minden az utolsó hetekre.

2020. okt. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

#3 Október 31-én költözünk ki az albérletből, megegyezés alapján a cuccokat már az új házba visszük át. Viszont a jelenlegi tulajdonosok az új házukat csak februárban vehetik át, addig mi se tudunk beköltözni. Persze egészségügyi festésre stb...szükség lesz :) A férjem emiatt ki is kért 3 hét szabit, hogy mielőtt beköltözünk elkezdje a pár apró átalakítást, amit szeretne.

Addig apósoméknál fogunk lakni picit szűkösebben, oda csak a legfontosabb dolgainkat visszük magunkkal.

2020. okt. 15. 14:04
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Én már a 10. héten vettem egy kis gardróbszekrényt, mikor jó áron szembejött. Utana is vettem cuccokat, ha olyan jött szembe, ami tetszett és pont jó volt az ára.


Babakocsit, kiságyat, a dolgok többségét amúgy a 20. és a 32. hét között tervezem megvenni. A végére nem hagynám.

2020. okt. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
88%
Iratkozz fel a brendon hírlevelére, péntekenként küldik, h.épp mire lesz kedvezmény a köv.héten.Nekem hasznos volt.
2020. okt. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Igen, fel vagyok iratkozva és van 10%-os kártyám is a Brendonba, de még nem vettem semmit. Apukám/nagymamám babonával riogatnak :D Én nem hiszek ebben, csak nem tudom mikor "ideális" nekiállni :)
2020. okt. 15. 14:14
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
14. héttől. Ikrek, sok mindent kéz alól vettünk, így a negatív amnio után ha láttam valamit használtan jó áron rögtön lecsaptam rá.
2020. okt. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Én csak kombináltat csináltattam, de tökéletes volt minden eredmény ott is meg az UH-n is.

Én is tervezek használtan is venni kis dolgokat. Nem gondolnám, hogy azért, mert egy baba 5x feküdt egy pihenőszékben, az enyémet tiaztítás után nem tehetném bele.

2020. okt. 15. 14:34
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
A "20 hetes genetikai uh" után, amikor már a második orvos is kislányt mondott. De mivel novemberre várom a lányomat, ezért túl sok hasznos dolgot nem találtam nyáron. Pár zoknikát, 1-2 kisnadrágot, 1-2 hosszú ujjú pulcsit tudtam csak venni neki, amúgy meg nagyon nagyon sok mindent kaptunk a barátoktól: ruhát, pihenőszéket, kiskádat, játszószőnyeget stb. Babakocsit a 30. héten vettünk, a kiságy az asztalos által gyártott. Ágyneműt, lepedőt múlt héten vettem, popsitörlőt folyamatosan nézek. Pelusból is már kb egy hónapja rendeltem egy induló csomagot. Cumit, cumisüveget is vettem már párat. Kezdésnek vettem egy kis tisztálkodási csomagot is, popsikrém is van itthon 3 féle legalább. Már csak a kamerás bébiőr hiányzik és teljesen kész vagyunk. Jöhet a baba 🙂
2020. okt. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!