Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért mondják 19 hetesen,...

Miért mondják 19 hetesen, hogy beléptem a terhességem második felébe?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ma voltam kontrollon, ma töltöttem be a 19.hetet UH alapján. (Amúgy 20+4 lennék mensi alapján, de ezt sehol se nézik). A doki ma gratulált, hogy beléptem a terhesség második felébe. Ez nem a betöltött 20.héten történik meg?

Értem, hogy 38 hetesen simán megszülerhet a babó, de "hivatalosan" nem a betöltött 20.hét a fele?


Természetesen teljesen mindegy, csak kíváncsi vagyok :)



2020. okt. 19. 08:48
A kérdező szavazást indított:
Ez már a második fele.
Majd jövő héten lesz a második fele.
30 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
A menstruációd szerint betöltötted a 20 hetet és mindenhol azt veszik alapul. Nekem is uh szerint kisebb a baba, de mindenhol a mensit nézik. Lehetetlen lenne követni, ha mindig az Uh alapján számolnának.
2020. okt. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem. Nekem SOHA nem kérdezték, hogy mikor volt az utolsó menstruáció, csak az első alkalommal. 12 hetire is uh mérer alapján mentem.
2020. okt. 19. 10:05
 3/6 A kérdező kommentje:
Pécsen magánban mindig uh alapján néznek méretet. Első alkalommal nézték mensi alapján, de semmi se látszott. Második alkalommal már tudta mérni a gép, azóta annyi vagyok. Napra pontosan a 12.heti uh is annyit dobott ki meg ma is...
2020. okt. 19. 10:07
 4/6 anonim ***** válasza:

Off: Pécsett jártam úgy, hogy az orvos uh alapján nézte a korát végig és számolta ki a szülés időpontját. Majd amikor az első nst volt, magas pulzus (szívritmus, tachikardia....) miatt bent fogtak a kórházban. Ott az utolsó menzesz alapján számoltak és a főorvos ki volt akadva, hogy én ennyi hetesen mit keresek itt, amikor még nem is kellett volna nst-re mennem. Aztán velem üzentek az orvosnak, hogy elszámolta és még nem kell az oxitocinos vizsgálat se és írja át a szülés várható idejét. Ő meg közölte, hogy nem fogja mert az uh alapján... Megírta a papírt az oxis vizsgálathoz. De normáls nst volt még. Az orvos által kiírt dátum előtt született egy héttel. Mi meg elveszítettük a fonalat, hogy akkor hány hetesen is született.

Az orvos sztk-s volt.

Pénteken voltam nála 2. babával, egyelőre mindkét számítás rajta van a leleten. Gondolom majd a 12.heti uh-on ismét pontosít.

2020. okt. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Én a DaVincibe járok Dr.Koppán Miklóshoz, genetikaira Dr.Vizer Miklóshoz.

Ma kezdtem el gondolkodni, hogy de akkor most mi is van :D

2020. okt. 19. 10:28
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Hat gyakrabban születik a baba 40. betöltött hét előtt mint után. Szoval...
2020. okt. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!