Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az utolsó menstruáción kívül...

Az utolsó menstruáción kívül még miből lehet kiszámolni a szülés várható időpontját? Nekem az orvosom csak egy dátumot mondott, de hallottam már, hogy valakinek több dátum van kijelölve.

Figyelt kérdés
2010. aug. 9. 08:48
 1/4 anonim ***** válasza:

A szülés várható idejét a terhesség elején a mensi első napjából számolják. Aztán ha a 12. hétig a baba mérete nem stimmel a mensi szerinti korhoz képest, akkor módosítanak.

Ha valaki tudja mikor volt a peteérés/fogantatás, akkor onnantól 38 hét a terhesség. (azt hiszem 266 nap).

2010. aug. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az utolsó mensitől számolják. Egész pontosan:utolsó vérzés első napja+7 nap-3 hónap.Ha valakinek 2 időpont van, az tényleg a pici méreteiből adódik.Én 34 hetes vagyok, a méretei alapján meg 33. Ez a 4D-s babamozin derült ki, a szonográfus el is csúsztatta a szülés időpontját 1 héttel, mondván, őt a magzat méretei érdeklik, és mivel ki kell fejlődnie, ezért módosít.Ezt elmondtam az orvosomnak.Ő azt mondta, hogy a 12. hét után nem módosítanak a szülészek időpontot.Mert tényleg a korai UH a mérvadó.Az én 8 és 12 hetes UH leleteim alapján napra pontosan a korának megfelelően fejlődik.A dokim szerint később már beleszól a genetika, nagyok az egyéni eltérések, mások az adottságok.Úgyhogy maradt az eredeti időpontom.Csak annyit jelent a doki szerint, hogy nem én fogom a 4 kilós gyereket szülni, amit nem is bánok.
2010. aug. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
En a masodik genetikai uh utan kaptam "masik" idopontot, de a dokim ragaszkodik a mar eleinte kiszamolt idoponthoz, mert a baba ugyis akkor jon, amikor elege van mar benn kucorogni. Nallunk masfel hettel nagyobb a babo...de ha belegondolok, hogy az elejen meg azt mondtak hogy tul kicsi.... En igy kaptam 2 "idopontot" kivancsi vagyok baba ebbol mit fog betartani...
2010. aug. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszaitokat.
2010. aug. 9. 14:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!