Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mozoghat amiatt kevesebbet a...

Mozoghat amiatt kevesebbet a magzat, ha befordult?

Figyelt kérdés
2 napja szinte alig mocorog. Mondjuk az időjárás változást eddig is megérezte. Tegnap éreztem nagyon nagyon lent a csuklását és már a pocakomat sem úgy nyomja ki, mint azelőtt. Eddig mindig keresztben tapontottam ki a pici testét. 30. hétben járok. Nem korai még ez?

2020. okt. 23. 09:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%

Ha megvan a napi 10 mozgás, akkor nem kell túlizgulni. Ők sem gépek, te sem vagy minden nap ugyanolyan aktív.


Ha viszont valami nagyon rossz érzés társul hozzá, akkor inkább beszélj orvossal, hogy megnyugtasson.

2020. okt. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

A napi 10 megvan sőt több is volt tegnap is. Csak olyan furcsa, hogy nem olyan erőteljes.

Ezzel próbálom én is magam nyugtatni, hogy neki is lehet lustább napja :) csak első babó és eléggé paramami vagyok 😁

2020. okt. 23. 09:26
 3/11 anonim ***** válasza:

Igen befordulhat már 30 hetesen a baba. Lehet lustább időszaka, de valamennyi mocorgást kell produkálnia akkor is, ha nem is nagy rúgkapálódzás. pl mint írtad csuklás, egyéb kis mozdulatok. Vagy hátadra, oldaladra fekszel nyugalomban csenben figyelsz fél-egy órát, akkor apróbb rezdülést is könnyebb észre venni, meg lehet finoman simizni a pocit, arra reagál e, ha már rég nem éreztél semmit.

És jól mondja az első, hogy ha elfog a rossz érzés, vagy tényleg simire, kis nyösztetésre sincs rakció, akkor irány a kórház. Mondod hogy nem érzed mozogni jóideje. Senki nem fog ezért hülyének nézni, elküldeni. Egyből néznek szívhangot. Ha minden oké, akkor mindenféle hurrogás nélkül mehetsz haza, ők is örülnek, hogy nincs gond. Ha meg bármi van, ott helyben tudnak egyből segíteni.

Nem ijesztgetésből, csak hogy mással ilyen ne történjen meg, elárulom nekem 39. hét végén volt egy késői magzatelhalásom, mert későn vettem észre hogy baj van, és nem hallgattam a belső ösztöneimre, tettem a napi dolgomat. Nyakára tekeredett a zsinór és nagyon megfeszült ez volt az ok...

Nem rettegni kell, csak figyelni, készenlétbe lenni. Bármi gyanús menni be segítséget kérni, nem kell szégyelősködni.

2020. okt. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! Nagyon sajnálom, ami veled történt :( köszönöm szépen, hogy megosztottad a tapasztalatodat.

Az egyik barátnőmnek van szívhangfigyelő, már a férjemet el is küldtem érte. Azon ugye hallanám, ha esetleg gond lenne? Gondolok itt arra, hogy lassabban ver a szive vagy a köldökzsinórban lassabb az áramlás?

2020. okt. 23. 10:07
 5/11 anonim ***** válasza:
Ne hagyatkozz a szivhang figyelőre! Te laikus vagy! Attól hogy van szivhang,még nem biztos hogy jól van a baba. Ha rossz érzésed van, irány a kórház,majd ők megnézik,hogy jól van-e.
2020. okt. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

#3 vagyok

Nekem is volt szívhangfigyelőm és azzal is csak azt állapítottam meg, hogy nem találok szívhangot. Tehát nem él, azért a mozdulatlanság.

Megnyugtatásképp hasznos lehet. De valóban nem jelzi előre, hogy baj lesz. A kórházi ctg, nst inkább alkalmas erre. Ha még nem is történt tragédia, de egy komolyabb gép jelzi a szívfrekvencia ingadozást, papírra nyomtatja, az orvos meg meg tudja állapítani róla, hogy az úgy jó e.

Nekem előtte 2nappal volt ilyen vizsgálat, akkor még hazaengedtek, bár már akkor sem volt túl eleven a babám.

2020. okt. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Kereken 30 hetesen fordult be a kisfiam. Én éreztem, egész nap mozgolódott és utána másképp mozgott. Viszont nekem alapból nem mozgott sokat. Terhesség végén persze bepótolta... :)

Boldog babavárást!

2020. okt. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Menj be a kórházba! Nem tudod semmivel sem megállapítani, hogy baj van. Velem is megtörtént, 36 hetesen. Köldökzsinór szorult el. Gyorsan észrevettem, hogy keveset mozog, de mire beértünk nem élt...
2020. okt. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nagyon sajnálom kedves utolsó válaszoló! :( azóta erőteljesebben mozog hála Istennek!

A védőnő szerint túl parázom és ha hallok szívhangot, akkor minden oké. Kellemetlenül érzem magam mert a kórházban is ilyen fogadtatás várna kb :(

2020. okt. 23. 21:07
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne törődj azzal hogy xy-n mit gondol. Ha gyanús valami menjél nyugodtan. Max ne mond el, hogy szívhangfigyelőztél és hallottál szívhangot. Csak azt hogy nem érzed mozogni egy ideje, és apelláta nélkül kötelesek kvizsgálni.

Szupi hogy beindult a babád. Ez öröm. Na de ha továbbiakban valakiben kétely merülne fel ilyesmivel kapcsolatban azoknal nem győzzük itt néhányan hangsúlyozni, hogy nem szabad szégyellősködni. Az egyszerű otthoni doppler, nem jelzi ki, hogy gyengül a szívhang, csak hogy éppen van, kimutatható.

2020. okt. 24. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!