Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A tgyás és a gyes összegét a...

Tittiritty kérdése:

A tgyás és a gyes összegét a jutalékkal növelt bruttó bérből számolják?

Figyelt kérdés
Nekem van fix alapbérem és arra jön ráajutalék, ami a fizetésem jelentősebb részét teszi ki. Igy nagyon nem mindegy, hogy melyikből indulnak ki!
2009. aug. 25. 20:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Minden olyan bér számít ami után TB járulékot fizettél.
2009. aug. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Úgy, ahogy az első válaszoló írta. Csak nem gyes, hanem gyed. A gyes mindenkinek ugyanannyi, bértől függetlenül, netto 25 ezer körül.
2009. aug. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Fix jövedelemből számítják, a túlórapénzeket, jutalékokat nem számítják bele, mert az nincs meghatározva a szerződésedben, mivel változó. Nekem is csak a havi fix bruttóból számítják a Tgyást.
2009. aug. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Kétfelé kell venni a jövedelmet.

1. havi fix: ezt összeadják éves szinten és elosztják azokkal a napokkal, amikor biztosított voltál

2. egyéb, nem rendszeres jövedelem: ezt külön-külön kiszámolják azokra a napokra, amikor kaptad. Ez minden olyan nem rendszeres jövedelem, ami után eü. járulékot fizetsz.


A szerződésed szerinti bérből csak akkor számolnak, ha az igénylést megelőző évben nem volt 180 bérezett napod, mert pl. táppénzen voltál.

2009. aug. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az utolsó váalaszolótól kérdezem:

Pont az utolsó mondatodra keresem napok óta a választ. Július óta táppénzen vagyok veszélyeztetett terhesként, jövő februárban szülök. Idén nincs meg a 180 ledolgozott napom. Ha a táppénzből számítanák a tgyásomat, nagyon sok pénztől esnék el. Jól értelmezem, hogy ha nem dolgoztam ebben az évben 180 napot, akkor a hivatalos bruttó béremből számolnak majd függetlenül attól hogy hány ledolgozott és táppénzes napom volt? Amúgy 14 éves a munkavoszonyom, szomorú lennék ha kb 1 hónap munkán múlna a megélhetésünk.

Bocsánat, hogy belekérdeztem, nem szoktam ilyet tenni, de felvillanyozódtam.

2009. aug. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mostani utolsónak :)


A táppénzből semmit nem lehet számolni, mert a fő szabály az, hogy egyik ellátás alapja nem lehet egy másik ellátás.


Egészen pontosan úgy szól a számítási mód, hogy amennyiben nincs meg az igénylést megelőző naptári évben a 180 bérezett nap, akkor a minimálbér kétszereséből vagy a szerződésedben szereplő bruttóból számolnak - amelyik a kevesebb :( A "minimálbér kétszereséből"-től nem kell megijedni, ebből a számításból a max. gyed összege jön ki, azaz br. 100.100 Ft. Igazából csak azoknak szívás akik br. 143eFt-nál többet keresnek, nekik is csak annyiban, hogy a tgyás összege így nem a bérük szerint lesz, hanem a minimálbér kétszereséből.

2009. aug. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A belekérdező vagyok:)

Mindjárt sírva fakadok, ettől féltem.:( A bruttóm 430 ezer, sokkal több mint a minimálbér kétszerese. 14 évembe került, hogy ezt elértem, fizettem a járulékokat, stb és ennyit ért. Szörnyű...

Lehet hogy vissza kellene mennem dolgozni kicsit megszakításokkal, hogy meglegyen a 180 napom ?!

Köszönöm szépen a választ és mégegyszer bocsánat, idejöttem siránkozni.

2009. aug. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Uhh! Akkor neked szívás.

Akkor én azt tanácsolom, hogy kocogj be a munkáltatódhoz és addig sakkozzatok, amíg meg nem lesz a 180 napod, mert baromira nem mindegy, hogy 168 napig jó sok pénzt vagy 90eFt-ot kapsz.

Sakkozás: napra pontosan számoljátok ki, hogy ha nem szakítod meg a táppénzt, akkor hány bérezett napod van, mert gyors számítás szerint ha idén még nem voltál táppénzen, akkor a 180-181 napod megvan. Ha még sincs meg, próbálj megegyezni vele, hogy megszakítod a táppénzt és szabira/"rendesen" munkában töltött napra visszamész.

2009. aug. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!