Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van okom aggódni a koronavírus...

Van okom aggódni a koronavírus miatt, így terhesen?

Figyelt kérdés
8 hetes terhes vagyok. És nagyon félek ettől a vírustól. Szinte ismeretlen, ilyen téren. Sokan mondják azt hogy a magzatra nem hat ki és nem okoz maradandó károsodást, viszont olvastam olyat aki a vírus miatt elvesztette a babáját. Félek. Próbálok tenni azért hogy ne kapjam el a vírust, de van bennem egy "félsz" hogy "mivanha.. "

2020. nov. 3. 17:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én 6 hetes vagyok és parázom. Van 2 nagyobb gyerek, akik hazahozhatják a suliból hiába vagyok home office én is és a férjem is heti 4 nap. Mi mindenhova maszkban megyünk ahova muszáj menni és figyelünk, de suli elég nagy veszélyforrás sajnos.

Én csak abban bízom, hogy ha elkapom nem lesz bajom. Elméletileg nem árt közvetlenül a babának, de mégiscsak egy ismeretlen vírus, ami lázzal is jár.

2020. nov. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Remélem megússzuk. Nem akarok bajt a babámnak én sem.
2020. nov. 3. 17:50
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
Ha arról a bizonyos kismamáról van szó, aki a facen írt, ott sem valószínű, hogy azert vetélt el.
2020. nov. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%

Én 17 hetes vagyok, vigyázunk a férjemmel, ahogy tudunk, eddig minden rendben van.

Sógornőm 30 hetes, nála is minden rendben eddig, reméljük így is marad.

2020. nov. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

3as. Igen a neten olvastam. Igazad van, erre mondjuk nem gondoltam.

4es. Csak így tovább, remélem egyikünk sem kapja el.

2020. nov. 3. 18:22
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én az első hullámban tudtam meg, hogy terhes vagyok. Most már a 39. héten vagyok. Ha nem muszáj ne menj emberek közé, hordj maszkot, fertőtlenítsd a kezed ahol lehet. Orvosnál nem lehet bent egyszerre sok ember, tartsd meg ott is a távolságot másoktól. Az elején én még Domestossal is áttöröltem a kilincseket ha jött valaki hozzánk. Most azt már azért nem. Nem ölelkezek és nem puszizkodok senkivel. A babához sem jöhet majd senki az elején.
2020. nov. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is az első hullám idején lettem várandós (35.hétben járok). Akkor eléggé megijedtem mi lesz hogy lesz, de szerencsére a terhesgondozás nem akadozik emiatt, legalábbis felénk. Kicsit aggódom a szülés miatt hogy a kórházban se legyen probléma, eddig megúsztam a vírust. Lekopogom. Nem nagyon járkáltam csak ha muszáj volt, vizsgálatokra, boltba stb. Higiéniai szabályok betartása, maszk hordás, vitamin. Ennél többet nem tehetünk. Sajnos meg kell tanulnunk együtt élni ezzel a nyavalyával, az örökös rettegés nem tesz jót.
2020. nov. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
6os, teljes mértékben igazat adok neked.
2020. nov. 3. 18:43
 9/10 anonim ***** válasza:
82%
32 hetes vagyok. Több alapbetegséggel. 2 ovis gyerekkel. Férjemet meg folyamat kerülgeti a környezetében covidos 😬 (kőműves, oda mennek a céggel ahova kell)
2020. nov. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
71%
Igen van. Szart se tudnak erről a vírusról, bármi lehet..
2020. nov. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!