Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Állami kórház esetében az...

Állami kórház esetében az első nőgyógyászati (terhesség) vizsgálat mit takar, mire készüljek?

Figyelt kérdés

Mennyibe kerül, pontosan mit csinálnak? Kifejezetten a Váci Jávorszky érdekel.


1 hete csináltam 3 tesztet, 10 napos menszesz kihagyás után, és mindegyik jól láthatóan pozitív lett. Viszont ma észrevettem, hogy ilyen barna váladék jött, mindenképp már most elakartam menni, de ez így megijesztett és szeretnék ilyen téren informálódni, árak és azért orvos iránt is..



2020. nov. 4. 19:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az állami ellátás ingyenes.


A másik, pedig az ha terhesen vérzel (az a barna alvadt vér), akkor azonnal orvoshoz kell menni, nem időpontot kérni és menni majd valamikor.

Keress rá a lakóhelyedhez legközelebbi nőgyógyászati ügyeletre.

2020. nov. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az első vizsgálaton hüvelyi ultrahang van (megnézik mi van a méhben). Megnézik a méhszájat (nyitott, zárta) és vesznek kenetet cytológiára (ha nincs friss eredmény).


Ijesztő a barna váladék, de amíg nem megy át menzeszszerű vérzésbe, addig ne félj!


Nálunk csak magánrendelésnél kell fizetni, sztk-n és klinikán nem. Árak változóak 800-25.000-ig is mehet. Sajnos nem vagyok váci, de érdeklődj esetleg más fórumokon, facebookon, hátha tud valaki segíteni az orvos kiválasztásában.

2020. nov. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! :) nem tudom ezt nem mondanám alvat vérnek ,es igazabol vérzésnek se nagyon, de mindenkepp már holnap elmegyek, mert szerintem idejébe is vagyok de majd kiderül! :) csak első terhességem egyenlőre még sokk hatása alatt is vagyok,de nagyon is rávagyok feszülve és hirtelen meg is ijedtem. Tényleg köszönöm.
2020. nov. 4. 19:54
 4/7 anonim ***** válasza:

Hívd fel a váci kórház központi számát és kérd a terhesgondozást (vagy nézd meg a honlapon, hogy melyik mellék és ha kéri az autómata pötyögd be). Ők fognak tanácsot adni, hogy mitévő legyél a barnázást illetőleg. Ha csak nagyon kevés volt, akkor szerintem nem kell aggódnod. Én is őket hívtam amikor pozitívat teszteltem és mivel probléma mentes voltam csak 8-9. hét környékére hívtak be. (A kartonozóban kellett időpontot kérni. A telszám fent van a honlapon) Lehet téged előbb megnéznék vagy, ha gáz a szitu akkor a sürgősségi.

Nálam első alkalommmal (tehesség megállapítas) hüvelyi uh-t csináltak, mert van némi feleslegem és a simával nem látott semmit. Kérdezték még, hogy van e valami alap betegségem. A cytologiara nem emlékszem mert nekem volt egy éven belüli eredményem. Mást nem is csináltak. Megkaptam még a leletem... kb 5 perc volt az egész. És termeszetesen ez ingyenes. Ha magán orvost szeretnél akkor nézz körül a "Vácon született babák új csoportjában" facebookon. Ott sok ajánlás, vélemény van. Magán orvos árak Vácon kb 9000-15000 ft között mozognak.

2020. nov. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A barnázásra rá kell kérdezni, utalhat progeszteron hiányra is! Azt pedig orvosolni kell gyógyszerrel!
2020. nov. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2020. nov. 4. 21:05
 7/7 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek. Voltam, azt mondtak,hogy a barnazas normalis ilyen mennyisegbe, jo volt a szivhang minden, de nemreg(a vizsgalatra ra 2 napra) sajnos elveteltem :)
2020. dec. 15. 07:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!